Van het Bestuur Ko Mlnneboo Wederom wijzigingen in uw bestuur. Daarmee een uitbreiding en een verjonging. Toch leuk om dat te kunnen opschrijven als de drie nieuwe leden toch ook al de 65 zijn gepasseerd. U moet maar zo denken, de regering vindt het een goede zaak dat wij langer doorwerken, toekomstige genera ties zelf tot na hun 70e? Nieuwe leden verwelkomen betekent ook altijd afscheid nemen van oude getrouwen. Dat doen wij op de Alge mene Vergadering, maar dat hoort ook in ons verenigingsblad. Henk Nieuwenhuizen was, na zoveel jaren trouwe dienst, statutair verplicht om af te treden. Maar niet alleen daarom. Henk besteedt ook liever nog zijn tijd aan de geluid- en filmgroep. Henk bedank voor je jarenlange inzet en betrokkenheid! Eindelijk hebben wij ook een nieuwe penningmeester, en daarmee kan Peter Poortvliet zijn tijdelijke taak neerleggen. Wat ons betreft was Peter een tussenpaus die de boel behoorlijk heeft opgeschud. En daarbij een ijzersterk financieel beleid heeft gevoerd. Peter bedankt! Bij de vergaderstukken heeft u de namen van de nieuwe bestuursleden gelezen: Jaap Warbout, Jan van Her wijnen en Liz van der Star. Voor velen zijn zij goede bekenden. Hun netwerk en ervaring zullen wij de komende jaren hard nodig hebben. De kans dat wij de Toren in de Lorent- zstraat komend jaar definitief aan de gemeente teruggeven is, zoals u ook in de plaatselijke pers heeft kunnen lezen, reëel. Daarmee komt hopelijk een positief einde aan een merkwaardige constructie van vele jaren geleden. De komende periode moet blijken of wij de stap naar School 7 inderdaad gaan maken. De molen draait lang zaam, maar toch zal de politiek op korte termijn tot een besluit moeten komen. Als de gemeente financieel afwezig blijft gaat de verhuizing niet door. Uw bestuur zal de vereniging niet met een niet op te brengen finan ciële last opzadelen! Wij blijven opti mistisch, en zouden het niet doorgaan ervan als een geweldig gemiste kans voor het Helders Erfgoed beschouwen, maar de overheid kan en mag niet verwachten dat haar taak om het erf goed te bewaren en de eigen cultuur en historie door te geven financieel alleen maar door betrokken vrijwilligers wordt gedragen. Dat is een HHV brug te ver. Een toekomst met continu de uitdaging om de geschiedenis van de burgers van Den Helder te bewaren, te ontsluiten en vooral ook op moderne wijze bekend te maken. Het boek van Jan Bremer, in onze Historische Reeks, over de geschiede nis van Huisduinen, laat zien dat wij onze verantwoordelijkheid al 26 jaar nemen. Jan, en de medewerkers van de redactie en beeldbank hebben een geweldige prestatie geleverd. Zij, en De school aan de Weststraat circa 1925. de sponsoren die het mogelijk hebben gemaakt om dit unieke boek voor een redelijke prijs uit te geven, bedankt! De ervaring die wij nu opdoen in de projectwinkel Stadshart leert ons dat er veel belangstelling voor onze geschiedenis is. Bij jong, bij oud en bij vele bezoekers van Den Helder. Maar het leert ons vooral dat die geschiedenis, ondanks 26 jaar HHV, nog steeds slecht bekend is. Dat komt omdat vele bewoners hier niet zijn geboren en getogen. Daar ligt onze uitdaging: gezamenlijk er voor zorgen dat nieuwe en getogen Jutters, Kraaien, Nieuwediepers, Dorpers, Huisduiners, Schootenaren, Tuindorpers, Drooghe Weerters en/of welke historische bloedgroep dan ook, in ieder geval één ding gemeen hebben: kennis kunnen nemen van de geschiedenis over de (bewoners van de) gemeente Den Hel der. Als u dat ook belangrijk en leuk vindt, kom dan het team vrijwilligers versterken die de projectwinkel draai ende houdt. Wij kunnen er nog wel wat voorlichters bij hebben. Overigens extra bezorgers voor het rondbrengen van 'Levend Verleden' zijn ook altijd welkom. Wie durft? 2

Levend Verleden - Den Helder | 2014 | | pagina 2