Ondergetekenden betuigen hiermede hun hartelijke dank aan Co Veen voor het redden van hun zoontje op 30 Sep tember j.l, Fam. MAIGRET Den Helder, Oct. 1945. Spoorgracht 41, Steven wenden om zo snel moge lijk hulp te bieden. Verder werden noodvlaggen gehesen om de wal te waarschuwen en om een arts en zie kenauto op te roepen. Reddingboei Er was een vrij harde stroming en er stond een flinke bries, zodat het veel moeite kostte de 'Dokter Wagema- ker' naar het omgeslagen scheepje te manoeuvreren. In de buurt van de jol gooide stuurman P. Dogger een reddingboei. De oudste van de twee drenkelingen, die nog goed bij zijn positieven was, kon de reddingboei zwemmend grijpen. Toen door de sterke wind en stroom de boten van elkaar afdreven kwam de lijn strak te staan en liet de drenkeling de boei los. Nog tweemaal wierp Dog ger een boei uit, maar deze pogin gen mislukten, waarna tenslotte de reddingsloep werd uitgezet. Met stuurman Dogger, matroos Koopman en twee passagiers, te weten J. v.d. Vis uit Oosterend en een man van Wieringen, ging de sloep op weg Bij aankomst bleek dat Adri buiten bewustzijn was. Met al zijn kracht had Theo hem boven water proberen te houden. De red ders slaagden erin de drenkelingen aan boord te krijgen. De oudste moest eerst worden losgesneden. Hij had zich bij de eerste mislukte poging vastgebonden aan de omge slagen jol. Op de 'Dokter Wagemaker' bevond zich toevallig een arts. Hij consta teerde dat de oudste drenkeling buiten bewustzijn was, maar niet in onmiddellijk levensgevaar verkeer de. De jongste gaf geen teken van leven meer. Geassisteerd door twee soldaten van de Geneeskundige Troepen paste de arts nog kunstma tige beademing toe, maar het lukte niet de levensgeesten op te wekken. Het waren deze beelden van 'dat dooie jongetje op het dek met zijn broer ernaast' die Jan Kikkert nog steeds op zijn netvlies heeft. Dankbetuiging in de Heldersche Courant van 17 oktober 1945. Bij aankomst in Den Helder spoed de dr. Eykman van de G.G.D. zich aan boord. Hij kon slechts de diag nose van de eerste arts bevestigen. Beide slachtoffers werden met een ambulance, die aan de Teso-steiger gereed stond, naar het gemeentezie kenhuis Parkzicht overgebracht. De reddingboot 'Prins Hendrik' die om half acht was uitgevaren, be hoefde geen assistentie meer te ver lenen en keerde om acht uur in de haven terug. Theo Maigret was de volgende ochtend weer aanspreek baar en kon nader worden gehoord. Scheepsradio Het Noordhollands Dagblad prijst de bemanning van de 'Dokter Wa gemaker'. Deze katholieke krant schrijft: 'Zij heeft, zo blijkt nader, alles in het werk gesteld om de drenkelingen zo spoedig mogelijk te benaderen en te redden. Bij gebrek aan een scheepsradio heeft kapi tein Vlas toen de seinvlaggen om medische hulp laten hijsen en met de sirene de aandacht proberen te trekken van de vaste wal. Dat deze aandacht later is getrokken dan wel licht beter was geweest, is hiermede begrijpelijk. Eens te meer is nu duidelijk geworden dat, welk schip Overlijdensadvertentie in de Heldersche Courant van 28 april 1953. ook, zeker wanneer het op zee vaart, voorzien moet zijn van een scheeps radio. Dit tragisch ongeval zal misschien aanleiding voor de Teso zijn ook op haar schepen radio aan boord te nemen, zodat bij eventuele noodzaak de vaste wal onmiddellijk kan worden gewaarschuwd.' In schril contrast met de loftuiting van het Noordhollands Dagblad jnecten is door een noodlottig ongeval van ons heengegaan onze jongste lieveling ADRIAAN MAIGRET, op de jeugdige leeftijd van 13 jaar. Helder, 26 April '53. Spoorgracht 39. Namens de diep be droefde familie, A. P. J. G. Maigret M. A. MaigretNoot Rie Teo. August Gree Rieta. De teraardebestelling zal plaats hebben op 29 April a.s. des namid dags 14.30 uur op de Algemene Begraaf plaats te Huisduinen. Vertrek vanaf liet sterfhuis te 14 uur. 7 -■

Levend Verleden - Den Helder | 2014 | | pagina 7