Mr. Schoen- en Laarzenmaker in de 2e Vroonstraat noIS. MAIGRET Jr. gulden per jaar. Later werd hij belast met de bediening van de Botbrug. Sinds 1933 woonde het gezin boven de politiepost aan de Spoorgracht. Het betaalde daarvoor een huur van vier gulden per week. In dat jaar kreeg Maigret ook kort stondig bekendheid als uitvinder. Hij had een apparaatje bedacht, waarmee je kon voorkomen dat de melk overkookt. De Heldersche Courant schonk op 2 februari 1933 aandacht aan deze uitvinding. 'Een stadgenoot, de heer A.P.J. Maigret, is op dit idee gekomen: hij ontwierp een toestel, dat zoodanig is gecon strueerd, dat het, in de pan of melk koker gezet, de melk, als zij eenmaal het kookpunt heeft bereikt, in den trechter van dit toestel doet om hoogstijgen, waarmee de kokende melk over de opening aan den bo venkant heenvloeit, op een koelplaat terechtkomt, en vandaar weer in den melkkoker vloeit, zonder dat een droppel verloren gaat. Zelfs een boordevolle melkkoker loopt geen gevaar. 'De heer Maigret heeft op zijn uitvinding patent aangevraagd en reeds is het voorwerp in den handel gebracht. Voorloopig bestaat er nog slechts één model, maar het is de bedoeling naast de modellen voor kleinere kokers en voor pannen (omdat die ook veel worden ge bruikt om melk in te koken) in den handel te brengen. De melkbescher- mers zijn van geëmailleerd ijzer en geheel Nederlandsch fabricaat. Zij worden in den handel gebracht door den Agentuur- en Commissiehandel „Mercurius", Westgracht 52**** al hier; het octrooi op de uitvinding is bezorgd door het Administratiekan toor Grondsma, alhier. 'De naam, waaronder zij in den handel zijn gebracht, is, „Melokobe". Persoonlijk is ons de prachtige en absoluut feillooze werking ervan aangetoond met een demonstratie. In ons blad van j.l. Dinsdag heeft de heer Tielemans, Polderweg 3, reeds Met deze advertentie in 't Vliegend Blaadje van 4 oktober 1902 liet A.P.J.G. Maigret weten dat hij zich als zelfstandig schoenmaker had gevestigd. Later werd hij ook brugwachter en koopman. Ondergetekende maakt aan zijne geachte plaatsgenooten be- kenddat hij zich van af heden al» gevestigd heeft Door zijn smaakvolle en nieuwste model lennet en solied werktwijfelt hij niet of hij zal spoedig veler gunst verteer ven temeer daar de prijzen zeer billijk zullen zijn. ZicK minzaam aanbevelend per advertentie bekend gemaakt, dat het toestel bij hem in de etalage in werking is te zien en naar wij ver namen, zullen meerdere winkeliers dit voorbeeld volgen, zoodat iedere huisvrouw zich overtuigen kan. De prijs is slechts 1,50.' Blijkbaar was de uitvinding geen succes, want na deze publicatie is de 'melokobe' in het niets verdwenen. Het product komt ook niet voor in het Octrooiregister. Theo Maigret werkte zijn leven lang op de Rijkswerf, onder meer als klinker-scheepsmaker. Oud collega's omschrijven hem als een 'ijzersterke vent', die geestelijk zwaar gebukt ging onder de mislukte red ding van zijn broertje. Uit protest tegen het beleid van zijn superieu ren verschanste hij zich eens boven in de torenkraan bij dok 1 op Wil lemsoord. Bij pogingen om hem te overreden zijn actie te stoppen, klom zijn vrouw onder het toeziend oog van de brandweer hem achterna en zij slaagde erin hem tot rede te brengen. Bronnen: Heldersche Courant, de Te legraaf, het Vrije Volk 27 april 1953; Rouwadvertentie van de padvinders in de Heldersche Courant van 28 april 1953. Noordhollands Dagblad 27 en 28 april 1953; Texelse Courant 29 april en 13 mei 1953; Logboek NZHRM 26 april 1953Dorpskrant Oudeschild oktober 2013; RTV Noord-Holland 10 maart 2014. Takels waar de reddingboot aan hangt. Sluiting in de vorm van een D. Inrichting waardoor de sloep ineens los van de takels komt. W.C.v.d. Hoek Tot onze grote droef heid werd op 26 April 1953 plotseling uit ons midden weggenomen, onze broeder-padvinder ADRIAAN MAIGRET, op de leeftijd van 13 jaar. N.P.V. Groep V. Den Helder Slingervoet Ramondt" 11 O

Levend Verleden - Den Helder | 2014 | | pagina 11