Het nieuwste A. TIELEMANS, Polderweg 3 fVleSkoverkook beschermer boot 'Dr. Wagemaker' bereids twee drenkelingen, nl. de gebroeders Maigret, resp. 14 en 23 jaar, had opgepikt en naar de GGD had laten vervoeren. De jongste bleek intus sen reeds overleden. 'Waar echter geen zekerheid kon worden verkregen omtrent het juiste aantal inzittenden, werd gevreesd dat er nog meer drenkelingen zou den zijn, waarop de Prins Hendrik wederom ten 20.30 uitvoer. Toen om 21.30 uur positief bericht was ontvangen dat slechts twee perso nen in de vlet waren geweest, keerde de mb Prins Hendrik op de haven terug. 'Ter completering gaat hierbij een afschrift van een schrijven van 27 april 1953 van de Heer M.C. Kieft, passagier a/b van de Dr. Wagemaker aan de Redactie van de Helderse Courant. 'Er heeft hier in de berichtgeving van de zijde van de Dr. Wagemaker wel wat gehaperd. Omstreeks 18.45 uur meldde Kustwachtpost Huis duinen dat de Dr. Wagemaker op de rede lag, niet ten anker, geen vlagge- sein op. Desgevraagd door Huisdui nen, omdat de afstand te groot was, vroeg de Seinpost der Koninklijke Marine met de lamp aan de Dr. Wa gemaker wat er gaande was. Hierop kwam geen antwoord. Wel meldde Huisduinen even later dat een sloep werd gestreken.' Tot zover het log boek van de reddingmaatschappij. Kapitein Vlas Volgens de Texelse Courant vond kapitein Vlas het onbegrijpelijk, dat men vanaf de wal het ongeluk niet heeft opgemerkt. 'Op diverse punten toch zijn uitkijkposten en men wist dat de jol op zee was. Het bootje was om één uur uit Den Hel der vertrokken en waarschijnlijk om vijf uur nog door een inwoner van Oudeschild opgemerkt. De jongens kunnen dus wel ruim anderhalf uur in het water hebben gelegen, aldus kapitein Vlas. Tijdens de jaarvergadering van de Teso, die enkele weken na de hul pactie werd gehouden, informeerde aandeelhouder A. Dros naar de hoeveelheid reddingsmiddelen aan boord. 'Zijn die voldoende?' Direc teur J.J. van der Vlies antwoordde toen dat de Teso onder toezicht staat van de Scheepvaartinspectie. Zij komt tweemaal per jaar de zaak controleren. Bovendien bestaat er elk moment kans op een onver wachte controle. Padvinderij Het nieuws over de tragische dood van Adri Maigret ging op de avond van die zonnige zondag als een lopend vuurtje door de stad. Het bericht trof ook de padvinders- groep 'Slingervoet Ramondt' als een mokerslag. Adri was kandidaat verkenner. Wim Kalkman, destijds hopman van deze groep, herinnert zich nog zijn ijver en enthousiasme. Wat wilde hij graag geïnstalleerd worden in de groep, zodat hij zijn witte das kon inruilen voor een roodgrijze. Samen met vaandrig Henk Aberson en enkele padvinders vertegenwoor digde Kalkman 'Slingervoet Ra- mondt' bij de begrafenis. Adri werd in een zelfgemaakte kist naar zijn laatste rustplaats op de algemene be graafplaats van Huisduinen gebracht. Omstanders namen het de afvaar diging van de padvinderij kwalijk dat niemand van haar een afscheids woord sprak. „Dat wilden we wel", zegt Kalkman. „Maar op uitdrukke lijk verzoek van de familie werden er geen toespraken gehouden." Enkele weken na het drama spoelde de zeiljol op Terschelling aan. Het Loodswezen bracht het bootje naar Den Helder terug. Personalia Adri Maigret was het jongste kind uit het tweede huwelijk van Maigret. Hij was een nakomertje en daar door de lieveling van het gezin. In 1902 trouwde August Peter Jacobus Gerardus Maigret met Grietje Ros kam uit Den Helder. Zij kregen vier kinderen. In 1922 overleed Grietje Roskam. Weduwnaar Maigret (40) trouwde in 1923 met Maria Adriana Noot (21), moeder van een dochter. Ook uit dit huwelijk werden vier kinderen geboren. Maigret was een bekende familie in Den Helder. Vader Maigret was schoenmaker, brugwachter, han delaar in gebruikte goederen en. uitvinder. In 1912 werd Maigret door de gemeente aangesteld tot brugwachter van de Postbrug. Hij verdiende met deze bijbaan 500 Ziet de demonstratie in de étalage Tielemans adverteerde met de melk-overkookbeschermer, een uitvinding van Maigret, in de Heldersche Courant van 31 januari 1933. 10 Melokobe

Levend Verleden - Den Helder | 2014 | | pagina 10