Van het bestuur Maarten Noot Het najaar is altijd de tijd dat er vele activiteiten worden ontplooid. Zodra de schoolvakanties voorbij zijn begint het al. Zo ook bij onze vereniging. Eind september was er in de biblio theek weer een lezing van Hans Nauta. Hij kwam voor de derde maal dit jaar praten over de luchtoorlog boven Den Helder en ook nu kwamen er meer dan honderd mensen op af. Waarschijnlijk zullen we Hans Nauta volgend jaar fe bruari voor een vierde keer uitnodigen. Op 17 oktober organiseerden we met de andere partijen een goed bezochte le zing over Napoleon, die door Jan Blok ker werd gegeven. We zijn ook van plan om in maart of april volgend jaar een tweetal inloop middagen te houden in de bibliotheek aan het Bernardplein, waar u met uw oude foto's langs kunt komen. Het gaat niet zozeer om familiekiekjes, tenzij er een belangrijk persoon of gebeurte nis op staat. Alles over Den Helder is verder welkom. Vinden we een foto belangrijk dan zullen we de foto, met uiteraard uw toestemming, scannen voor de beeldbank. Na afloop gaan we een avond in de bibliotheek voor u or ganiseren, waar dan alle gescande foto's worden getoond. In 2013 denken we een tentoonstelling van werken van tekenleraar Beekhuis van Till te kunnen organiseren in de galerie/potterie het Tiende Kind van Renee Schoorl - Franken, aan de Lan- gevliet. Een map met veelzijdig werk van Beekhuis van Till lag al jaren in ons archief te verstoffen en is recentelijk bij lijstenmakerij Ton Roelofs opgeknapt. Het wordt tijd dat ook andere mensen zijn kunstwerken kunnen zien. Het bestuur heeft de gemeente een brief geschreven waarin zij de verhuizing van de schouwburg naar Willemsoord af wijzen. Dit omdat het beoogde gebouw, de ketelmakerij, van historisch belang is. Van de gemeente is hierop tot nog toe geen antwoord ontvangen. Uiteraard was de vereniging ook verte genwoordigd bij de onthulling van de bijzondere historische vondst in Botgat. Lees het artikel van Rens Schendelaar op de bladzijde hiernaast. Deze maal is de inhoud van het blad zeer afwisselend. De verhalen varië ren van de Napoleontische tijd tot aan het heden en zijn weer zeer de moeite waard. Ik wens u veel leesplezier en niet te vergeten fijne feestdagen en alvast een gelukkig Nieuwjaar. Begin oktober bereikte ons het droeve bericht dat Annie Goutier op bijna 92-jarige leeftijd was overleden. Bijna alle vrijwilligers waren zeer verbaasd dat Annie al zo oud was, want haar ware leeftijd had ze voor de meesten van ons goed verborgen gehouden. Annie verzorgde vanaf het begin, sa men met Jeanne Limonard, jarenlang de bibliotheek en hield bij wat en wie er allemaal zo binnenkwam bij de vereniging. Als je dan als bezoeker bin nenkwam, moest je je eerst bij Annie melden. Deed je dat niet dan zwaaide er wat! Hartelijk als zij was zorgde zij er ook altijd voor dat de koffiedames van de gemeente tegen de Kersttijd iets leuks kregen als bedankje. Een aantal jaren geleden ging het met haar toch wat minder en moest ze ook haar rijbe wijs inleveren. Dat was een hard gelag voor Annie. Vooral het laatste jaar van haar leven had ze het zwaar. We had den regelmatig telefonisch contact met haar, maar haar problemen waren ook voor ons onoplosbaar. Dat geeft je dan wel een machteloos gevoel. Boven haar rouwadvertentie stond: "als leven moei lijk is geworden, is rusten goed." Die rust heeft ze zeker verdiend. We zullen haar missen. 50

Levend Verleden - Den Helder | 2011 | | pagina 4