De sfeervolle Petrus en Pauluskerk. teraad. Het bouwen van een parkeer garage aan het Julianaplein ontraadt hij met kracht. Hij zal de bouwheer blijven van het Duinparkplan, incluis het ap partementen- en winkelcomplex aan de Marsdiepstraat. Er is straatmeubilair geplaatst dat exact overeenkomt met dat op de Ramblas in Barcelona. Het beheer is merkbaar in goede handen gekomen. Nu nog een paar glasbakken, öf die twee grootgrutters stoppen de verkoop van producten in statiegeldloosglas. De voor- en tegenstanders van een nieuw stadhuis in het centrum, op de plek van het postkantoor, zetten hun strijd onverkort voort. Een referendum voor de inwoners zit er niet in. Wel mogen zij hun voorkeur aangeven voor één van de drie gepresenteerde sfeerimpres sies. Sfeervol is de Petrus en Pauluskerk zeker. Er is zelfs een burgerlijk huwelijk voltrokken. Het blijkt slechts een straal tje van Katholieke Verlichting, een dwa ling. Een burgerlijk huwelijk kan overal, behalve in deze kerk. Zou de Heer zijn Huis niet met liefde beschikbaar heb ben gesteld? Die liefde ontbreekt bij het gratis beschikbaar moeten stellen van de identiteitskaart. De Raad van State straft een foutje in de wet af. In onze stad profiteren enkele duizenden inwoners daarvan. Minister Donner is er rap bij om de wet te repareren. Over een poosje moet er weer worden betaald. Dat zullen de Huisduiners ook moeten voor hun dorpshuis. Huisduiner Belang wil het dorpshuis wel kopen, hoewel het achterstallig onderhoud gigantisch is. Alles heeft zijn prijs, maar de leden van de ver eniging zijn niet gek. Gelukkig is er verschil tussen een sociaal-culturele voorziening en een commerciële horeca-etablissement. Koopjesjagers uit die hoek krijgen geen kans, hoe wel Hij wel, Meindert van Veen. Ruim 30 jaar zet hij zich met succes in voor het vrouwenbasketbal. Een coach die, als het moet, vrouwen met tranen in de ogen naar de landstitel stuwt. Hij is nu fulltime bondscoach van de Nederlandse Basketbal Bond. Bij zijn vertrek wordt hem een onderschei ding verleend. Zijn vertrek is jammer voor de stad, goed voor hem. Aan het einde van de maand volgt een tweede onderscheiding. Bakkerij Dunselman is hofleverancier. Aan bakkerij Bos is het predicaat 'Koninklijk' eerder verleend. In 1807 is het predicaat ingevoerd door de koning van Holland, Lodewijk Na poleon. Hij verleent het aan culturele verenigingen. Op de valreep toch een teleurstelling. Wubbo Ockels wil de TESO laten varen op 'groene stroom'. Hij vat zijn plan als volgt samen: "Vrachtauto's op het schip, stekker er in en elektrisch varen zonder uitstoot van C02." De TESO-directie laat de kans op tenminste unieke promotie lopen. Er zal nog heel wat water door het Marsdiep stromen, voordat Wubbo op de rede van Texel groene elektra onder de voeten krijgt. Voor hem is zeker plaats op de Morgenster. Onze taal krijgt onverwacht veel belangstelling. De Helderse Cou rant onderzoekt haar lezers op kennis van marinetaai. Hier en elders vertellen mensen waarom zij bepaalde woorden opmerkelijk vinden. Het verzamelen van nieuwe woorden en zegswijzen is een andere benadering. Er zijn juweel tjes bij, zoals zoemzomer, komkommer paniek, geldpuree of schreeuwouders. Soms echter kun je je ogen niet geloven. Wat te denken van gefruteerde kers tomaatjes geschreven door Jurriaan Geldermans in zijn culumn 'Over de tong' in een weekendbijlage. Geert Wil- ders mag er ook zijn. Tijdens het begro tingsdebat lanceert hij 'bedrijfspoedel', en 'Doe eens normaal man'. Of wij het er mee eens zijn, of niet, taal kan mooi zijn. Op de Morgenster wordt volop gebruik gemaakt van gratis groene energie. 82

Levend Verleden - Den Helder | 2011 | | pagina 36