Van het bestuur De kogel is nu eindelijk door de (Maranatha)kerk. Dit gebouw wordt per 1 januari 2011 weer eigendom van de gemeente Den Helder. Erg vlot ging het allemaal niet. In mei van dit jaar werd een brief hierover naar de gemeente gezonden en pas in oktober kwam er een brief van de gemeente retour dat men akkoord ging. We zullen straks een zucht van verlichting slaken, want dan zijn we dit blok aan het verenigingsbeen eindelijk kwijt. Nu de kerktoren in de H.A. Lorentzstraat nog. In de Her vormde kerk werd in juli de laatste dienst gehouden en het gebouw is inmiddels verlaten. Nu is het wachten op de verkoop. Afgesproken is dat de kerktoren tegelijk met de kerk wordt verkocht. Het themanummer over 200 jaar Vis- buurt was een succes. Verscheidene van u namen de moeite een kaartje of brief met een bedankje naar het be stuur te zenden. Namens de redactie hartelijk dank voor uw complimen ten. We hadden ongeveer 200 extra exemplaren laten drukken en die zijn bijna allemaal verkocht, zonder dat dit via de boekhandel ging. Als u dit blad in handen krijgt is de jaarvergadering alweer voorbij. Tij dens de vergadering is het nieuwe boek van Jan Bremer gepresenteerd met de titel "Ieder woelt hier om verandering.Het is het allerlaatste deel in de serie, die begon met "De dagen Van Olim". Deze keer gaat het over Den Helder in de roerige jaren zestig, verlevendigd met veel foto's en zoals gewoonlijk is het boek van Jan Bremer kwaliteit. Voor velen van u zeer herkenbaar en dus noodzakelijk om aan te schaffen. Het boek is voor leden te koop bij de vereniging (Dick Makelaar 0223 - 625895 voor 16,— ex. verzendkosten. Het boek is ook verkrijgbaar bij de Helderse boekwin kels voor 19,95. Verder wil ik u er ook op attent ma ken dat begin november het boek "Oorlogsjaren" is verschenen bij het Noordhollands Dagblad. In het 224 pagina's dikke boek staan vele korte verhalen van allerlei Noord-Hollan ders over hun alledaagse en vaak aan grijpende belevenissen in de tweede wereldoorlog. Ook diverse leden van de vereniging,zoals Lo Lasschuijt en Max Spetter, hebben hieraan meege werkt. Het boek koste slechts 14,95 en is te bestellen via de website van het Noordhollands Dagblad. In samenwerking met de Helderse bi bliotheek en onze zustervereniging de Helderse Vereniging voor Sociale Ge schiedenis organiseren we in februari 2011, in de bibliotheek op het Ber- nardplein, een lezing die gehouden zal worden door Hans Nauta. Hans is een autoriteit op het gebied van de luchtoorlog boven Noord-Holland. Tijdens zijn lezing zal hij uitgebreid ingaan op de luchtaanvallen op Wil lemsoord, de Duitse Flak, het vlieg veld de Kooy en de luchtaanvallen op de konvooien op het Marsdiep. Daar bij zullen de originele films worden vertoond die zijn gemaakt vanuit de aanvallende Beaufighters. Wij zullen u in een later stadium berichten over de precieze datum. Het bestuur is op de jaarvergadering officieel uitgebreid met een nieuw bestuurslid in de persoon van Hans Swagerman. Hans was al enige maan den in functie en beheert de leden administratie. Dit is erg tijdrovend en daar komt nog eens bij dat het programma waarmee wordt gewerkt tamelijk verouderd is. Sinds kort wordt er gewerkt met een nieuwe versie, maar het vergt veel tijd om alle ins en outs daarvan door te krijgen. Hierdoor moeten voorlopig zowel de oude als de nieuwe versie van het programma naast elkaar gebruikt worden. Wat het Levend Verleden betreft kan ik u zeggen dat we aardig wat kopij binnen hebben gekregen. Gaat u vooral door met het inzenden van uw verhalen. Dit december-nummer dat nu voor u ligt is wat de inhoud betreft zeer gevarieerd en interessant. Ik wens u veel leesplezier. Rest mij nog u namens het bestuur en de redactie een fijne kerst en een gelukkig 2011 toe te wensen. Maarten Noot Voorzitter 170

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 4