Lezers reageren Oproep De heer J. Sloothaak, bewoner van Binnenhaven nr.101 meldt ons dat de foto op p.110 van Levend Verleden, maart 2009 niet de Achterbinnenha ven betreft, maar de voorkant: Bin nenhaven nr.102. Verder zegt hij zeker te weten, dat er nooit een oude klinkerweg met aan weerszijden Franse iepen is geweest. De Binnenhaven had vóór het asfalteren slechts een enkele rij iepen op enige afstand van de water kant, waar een (jaag) pad liep. Pas na de asfaltering kwam er een dubbele rij bomen aan weerszijden van de weg, zoals de situatie nu is. Weststraat en Zuidstraat hadden z.i. vóór de asfaltering wel een 'laan' tus sen twee rijen bomen. De heer T. Bais, thans woonachtig in Coevorden, heeft erop gewezen, dat de tekst bij de foto's op p. 111 niet cor rect is, maar moet zijn: foto onder: HD 56 'De Vrouw Jantje' was voor ome Piet Bais foto rechts: HD 80 'De Vrouw Lammertje' was voor ome Janus (Adrianus) Bais Op een reünie van de R.H.B.S. op 8 oktober 1988 in het schoolgebouw aan de Timorlaan, werd een foto ge maakt van Arie Vlam, een der oprich ters van de Helderse Historische Ver eniging. Adriaan Pieter Vlam werd geboren op 9 maart 1915 en overleed op 14 maart 2003. Op de ledenlijst van de vereniging staat hij vermeld als No. 5, waaruit blijkt dat hij een werker was van het eerste uur. De heer Vlam verwierf vooral bekend heid als ambtenaar van de burgerlijke stand. In die functie heeft hij talloze Nieuwediepse paren in de echt ver bonden. Hij was bovendien een actief lid van de Helderse vereniging van filatelisten, waarvoor hij jarenlang de postzegel-rondzending verzorgde. Op deze foto wordt hij geflankeerd door twee schoolvrienden waarvan de namen me tot nu toe onbekend zijn. Indien u de afgebeelde personen herkent, wilt u dan contact met me opnemen? Lo Lasschuijt, tel. 0223 646078 131

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 5