Van het bestuur Het heeft de koningin behaagd.... Dit werd op 29 april zowel in Anna Pau- lowna, als in Den Helder uitgespro ken. Twee van onze redactieleden zijn op die dag koninklijk onderscheiden. Wil Thijssen werd in Anna Paulowna benoemd tot lid in de Orde van Oran- Will Thijssen je-Nassau. Wil is historicus, lid vanaf de oprichting van de HHV in 1988 en al jaren redacteur van Levend Verle den. In 1996 was hij medeauteur van het boek 'Van de Prins geen kwaad' over de geschiedenis van de 150-jarige Prins Hendrikpolder op Texel. Hij is onze eindredacteur en verzorgt daar naast niet alleen regelmatig publicaties voor Levend Verleden, maar ook voor het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Hij was ook verant woordelijk voor ons themanummer over Michiel de Ruyter, een uitgave die veel aandacht heeft getrokken. Een hele andere kant van Wil is, dat hij al heel lang klarinet speelt, momenteel in de Chicago Jazz Band. Rens Schendelaar werd in Den Hel der benoemd tot lid in de orde van Oranje-Nassau. Rens, lid van de HHV vanaf 1989, begon al spoedig artikelen te schrijven voor Levend Verleden, waardoor hij ook in de redactie werd opgenomen. Hij heeft zich gespeci aliseerd in de historische geografie. Hij heeft ondertussen veel publicaties op zijn naam staan, waarbij vooral het boek 'Den Helder in de Tweede Wereldoorlog' eruit springt. Een boek dat met recht een standaardwerk ge- Reus Schendelaar noemd mag worden en waarvan zelfs de tweede druk is uitverkocht. Rens werkt momenteel aan een boek over tweehonderd jaar historie van Rijks werf Willemsoord. Als historisch geo graaf is hij ook lid van de Commissie Cultuurhistorische Waarden. Rens en Wil hebben de onderschei ding dik verdiend en vanaf deze plaats wil ik hen beiden dan ook nogmaals hartelijk gelukwensen. De heer Hulman heeft het bescherm heerschap van onze vereniging neer gelegd vanwege het feit, dat hij per 1 mei ontslag heeft genomen als burge meester van onze stad. Verder kan ik u mededelen dat het be stuur overeenstemming heeft bereikt met de Stichting Peuterplezier in Den Helder over de overdracht aan hen van de Maranathakerk. Genoemde stich ting zal stappen ondernemen richting gemeente om een en ander in gang te zetten. We hopen dat alles voor aan vang van de winter geregeld is. Een aantal jaren geleden heeft de ver eniging uit de nalatenschap van Piet Dijkstra duizenden foto's gekregen van straten, gebeurtenissen, schepen, vliegtuigen enz. Het heeft erg lang geduurd om ze allemaal uit te zoeken en te rubriceren. Een deel ervan is ingescand, een ander deel zal in het archief worden bewaard. Als vlieg tuigspotter had hij een grote hoeveel heid vliegtuigfoto's gemaakt. Deze zijn allemaal naar de traditiekamer van De Kooy gegaan. Zijn foto's van vele offshoreschepen en booreilan den gaan naar het archief van PAS- publicaties. In april j.1. hebben we de modelbouwclub in Den Helder heel erg blij gemaakt met een paar albums van Piet Dijkstra met foto's van mo delschepen en modelvliegtuigen. Zo vond het bestuur daarin de gehele ge schiedenis van de vereniging terug. Op de afgelopen Koninginnedag werd gestart met de festiviteiten rond het honderdjarig bestaan van Juliana- dorp. Op deze dag werd het eerste exemplaar van het boek over de histo rie van het dorp, 'Julianadorp, jong en dynamisch', geschreven door Marinus Vermooten en Ton Slot, uitgereikt aan Erica Terpstra. Het jubileumboek, met ongeveer 450 foto's, kost 24,95. Tenslotte nog een oproep voor een nieuwe penningmeester. Piet Bakker heeft aangegeven dat hij in november van dit jaar zal aftreden. Kandidaten voor de functie van penningmeester kunnen zich in verbinding stellen met een van de bestuursleden. Maarten Noot 130

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 4