Zelfs koninklijke narcissen kunnen de Majesteit niet over de streep trekken. bal pakt, heeft hem. Op twee na, zijn alle gemeenten in de Kop van Noord-Holland te klein om alleen verder te gaan. Daarvoor is het werk van de lokale overheden te ingewikkeld geworden. De heer Nico Schoof heeft bij de afzonderlijke gemeenten geïnformeerd wie met wie wil gaan. Uitkomst: Den Helder moet alleen verder. Hoe zou dat nu kunnen? Misschien wel omdat Den Helder de op drie na slechtst presterende gemeente van Nederland is, volgens de eigen kiezers dan. Hun tijd is nog niet gekomen. Evenmin voor de toren bij het NS-station. De klokken zijn weggehaald voor groot onderhoud. In mei komt er een eind aan het kijken naar de verdwenen klok. Het burgerinitiatief van mevrouw Loes van de Brug om de naam Churchillpark te wijzigen in Timorpark, de historische, officieuze naam, is gehonoreerd. Gelukkig is de ingreep minder drastisch dan die bij het Kennedypark. Daar komen ze dan, de bomen voor het stadspark; bij tientallen tegelijk. Wat kan er daarbij nu mis gaan, zou je zeggen. Het zijn toch niet de insprekers, maar de gemeente die slim wil zijn. Zij gaat anticiperen op de natuur. De planters lopen met een waterpas en moeten ervoor zorgen dat de bomen exact acht graden uit het lood worden geplaatst. Afgezien van de kosten voor het bedenken van deze gekkigheid, waarom zou je dit doen als de natuur dit vanzelfsprekend en kosteloos doet. Het kan overigens geen kwaad eens goed naar oude foto's van Helder te kijken. Op weinig foto's staan rechte bomen. Wedden dat die externe adviseur heeft gekeken? Oude foto's zijn geld waard. Woningstichting Den Helder anticipeert oplossingsgericht. De verkoop van huizen dreigt stil te vallen. Meer en meer mensen gaan geen nieuw huis kopen als het eigen pand nog niet is verkocht. Teveel zijn daardoor in de problemen gekomen. Skimmers krijgen 'niks' bij de Fortisbank. Woningstichting doorbreekt de als- dan-redenering en is bereid het eigen huis aan te kopen bij aankoop van één van haar nieuw gebouwde woningen. Het spreekt voor zich, onder bepaalde voorwaarden. De kern van het probleem is daarmee niet weggenomen: een teruglopend aantal inwoners en een dalende vraag naar (koop)woningen. Dit is waarschijnlijk niet op eigen kracht op te lossen. De tweede golf van onderzoek naar declaratiegedrag blijft uit. Na het inzoemen op Hulman en het te laat rechtvaardigen van zijn uitgaven, zijn de wethouders aan de beurt. Vergissen in bestuurders kan gebeuren. Weinigen zullen hebben gedacht dat onze wethouders één kroket te veel uit de muur zouden trekken. Zo kom je automatisch bij een ander probleem. De landelijke pers vraagt, steekproefsgewijs, op grond van de Wet openbaarheid van bestuur inzicht in declaraties van lokale en provinciale bestuurders. Ook daar blijft het lang stil, dus een goed teken. De lente begint als de dag en de nacht even lang zijn. Dat is dit jaar op 20 maart, om 12.44 uur. Het achterblijven van groen en groei door het koude weer wordt snel ingelopen, al blijven de padden nog even doordutten. De witte emmertjes langs de Zanddijk blijven lang leeg. Met de komst van de lente maakt lulianadorp zich op voor zijn honderdjarig bestaan. Helaas, zelfs de fraai gekweekte Corsage, een Koninklijke narcis, kan de Majesteit niet over de streep trekken. Zij komt niet op 30 april. De activisten achter 'Zonder Trix wordt het Nix' hebben de moed nog niet opgegeven. Niks krijgen de skimmers bij de Fortisbank. Hen is niet ontgaan dat er - crisis of niet - geld uit de muur komt. Meestal eigen geld. Zij hebben geen eigen geld en proberen via de automaat de pasgegevens van klanten te kopiëren. Met die gegevens gaan zij andermans rekeningen plunderen. 166

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 40