techniek 'doen', de middelbare beroepsopleiding volgen op hun eigen school. Voor de vervolgopleiding hoeft de overstap naar het Regionale Opleidingscentrum Kop van Noord- Holland niet te worden gemaakt. En, Het vissersdorp ontvangt de eerste bewoners. wij weten dat overstappen leidt tot uitval. Het openbaar vervoer kent een gelijksoortige problematiek. Als reizigers te vaak moeten overstappen, laten zij het afweten. De afronding van de renovatie van de watertoren heeft heel wat voeten in de aarde. Aannemer en gemeente hebben de strijdbijl amper begraven, dient zich een nieuwe claimhouder aan. De al weer heel wat jaren beoogde bewoner vindt dat de gemeente in gebreke is gebleven. De overdracht aan hem, de heer Cristian Koks uit Weesp, blijft uit, omdat, volgens hem, de gemeente een waslijst met werkzaamheden niet wenst uit te voeren. Tot op heden heeft geen der wethouders zich laten verleiden tot een gesprek met Koks; waarschijnlijk heeft de rechter een gewilliger oor. De kogel is door de kerk. De strijd om het schrijven van een jubileumboek 100 jaar Julianadorp tussen Engelien de Graaf en Marinus Vermooten is in het voordeel van de laatste beslecht. Bijzonderheid hierbij is dat door computerproblemen alle bestanden van mevrouw verloren gaan. Zij moet de strijd wel staken. Die problemen kent onze Marinus niet; hij heeft Henk Visser als back-up. Ongetwijfeld zal zijn boek bijdragen aan het levend verleden van Julianadorp. De eerste tien jaar van deze eeuw lijken fantasieloos. Wie noemt een nieuwe kade in de haven van Nieuwediep nu Nieuwediepkade!? Het openingsfeest is er niet minder vrolijk om, hoewel staatssecretaris Huizinga er uitzonderlijk luchtig bij loopt voor de tijd van het jaar. Jeugd- en jongerenwerk is nodig en moeilijk. Moeilijk omdat jongeren zich niet snel laten binden. Zonder een biertje moeten veel jeugd- en jongerenwerkers hun doelgroep ontberen. Jeugdhonk De Bunker op Fort Dirksz Admiraal vindt het zwarte garen uit: biertjes lenen. In deze gedachtekronkel geven de jeugdwerkers bier weg; de jongeren geven de volgende dag het aantal gedronken biertjes terug. Zover komt het niet. De topkoks hebben de weg naar Den Helder gevonden. Pierre Wind, nationale ADHD- kok, is erbij als de vernieuwde vleugel van Mavo aan Zee wordt heropend. Onder het mom van 'met eten versier je iedereen' trakteert hij de leerlingen op appelpartjes in trekdropsaus, cranberrysaus, tomatenvlinders en komkommerwaaiers. Half februari staat met forse kop in de Helderse Courant: "Nieuw ziekenhuis onzeker". Is het gek dat veel inwoners niet verrast zijn door deze mededeling? Hebben wij even geluk dat er een dependance van het Gernini in Schagen komt. Crisistijd of niet, de rijkste Nieuwedieper is nog rijker geworden. Het blad Quote schat in dat Luuk van der Wal een vermogen heeft van zeven miljoen euro. Je reinste flauwekul, volgens onze Dagobert Duck Op 29 mei aanstaande bestaat het familiebedrijf L. van der Wal Zn BV 50 jaar. Een mooi cadeau zou zijn de gunning voor de bouw van het nieuwe zwembad. Over bouwen gesproken. Ongeveer 25 jaar geleden is De Strandjutter gesticht. Een openbare basisschool in het zuiden van Drooghe Weert. De Vogelwei benut op dat moment elke vierkante meter om leerlingen onderdak te kunnen bieden. Onder fel protest van de ouders is een deel gedwongen overgeplaatst van de Vogelwei naar De Strandjutter, toen nog gehuisvest in woningen en noodlokalen. Het is de laatste gedwongen overplaatsing van leerlingen geworden. Per 1 augustus De bomen staan precies 8 graden uit het lood. a.s. gaan deze scholen samen, om sluiting te voorkomen. Vanaf 23 februari verdringt de keerzijde van de stadspagina de hedendaagse historische voorvallen: droeve familieberichten, meestal van de ander, maken al dat dagelijkse 164

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 38