deze kerk. Het stapt uit het Helders parochiebestuur. De berichten over de economische recessie nemen de laatste restjes vertrouwen in een welvarende toekomst weg. Af en toe komt er een tegengesteld bericht door. Zo zal de Helderse zeehaven niet gebukt gaan onder recessie, aldus voorzitter Evert van den Broek van de Haven en Scheepvaart Vereniging. Of dit bericht het vertrouwen in de achtbare voorzitter versterkt, valt te betwijfelen. Een bericht in dezelfde categorie: Kredietcrisis treft nieuwbouw Gemini nog niet. Het nieuwe ziekenhuis gaat 60 miljoen kosten. Als de gemeente nu de bouw van een nieuw stadhuis schrapt, kan zij garant staan. DE manier om het vertrouwen in de vroede vaderen te herstellen. Het bericht 'Huizen leveren in deze regio juist meer geld op' doet niet minder wenkbrauwen fronsen. Meedenken over het stadspark mag op 15 januari. De inspraakavond staat onder leiding van stedenbouwkundige Edzo Bindels. Curieus, dat al die 150 insprekers kiezen voor het scheef planten van bomen. Eerst kiezen de inwoners voor een monumentaal doch ontoegankelijk Julianaplein, en nu een park waarin het vooraf heeft gestormd. Zou het geen tijd worden om inspraak af te schaffen? Veel in dit leven herhaalt zich. Neem nu het jobhoppen van ambtenaren. De Diepe ervaringen wis je niet uit. Ongetwijfeld hebben die geleid tot het spirituele dat na een zangcarrière haar programma vult. Naast hoogtepunten uit de jazz deelt zij met ons de alikruiken, de dijk en de zee in al haar Een tunneltje naar kunst en cultuur. verscheidenheid. Alle plaatselijke prijzen verbleken bij haar. In het weekend van 10 en 11 januari beleeft het schaatsen op natuurijs zijn hoogtepunt. Tienduizenden Noord-Hollanders doen winterse taferelen herleven, van Kinderdijk tot Gouwzee. Laat er bij de hedendaagse schilders een Apol, Goosen, Schelf hout, Langeveld of een Spohler zijn! Een dag later doet de poetende vuilnisman weer van zich spreken, of beter gezegd, diens raadsman. De gemeente liet de man volgen met behulp van satellieten. De term 'onwettig verkregen bewijsmateriaal' bezorgt echte criminelen prompt een draaideur. Onze maatschappij lijkt kleine vergrijpen, zeker die met de hand gepleegd, onevenredig zwaar te bestraffen. Op 11 januari is de Nicolaaskerk buiten dienst gesteld als godshuis. De kerk is overgedragen aan Woningstichting. De kerk is die dag, zoals dat behoort, overvol. Als later deze maand duidelijk wordt dat de Vredeskerk volgt voor wat betreft het beëindigen van erediensten, is de maat vol voor het bestuur van gemeenten in Noord-Holland Noord willen ambtenaren prikkelen om bij een andere gemeente te gaan werken. Jaren geleden is dit in de vorm van een stoelendans voor het ambtelijk management geïntroduceerd: na circa driejaar schuift de leidinggevende door naar een andere sector, dienst of afdeling. Tot de brutaalsten op de ooit zo begeerde stoel zitten; dan is het feest over en de schlemielen zitten met de gebakken peren. Dus niet dralen, hup, gehopt! De bestuurders van veegwagens moeten verplicht hoppen, omdat hun wagens in de ramsj gaan. Het werk wordt uitbesteed. Onderhoud van het groen door de gemeente in Vogelzand dreigt egels te verhakselen. Die egels zitten in houtwallen en de hakselaar kent geen pardon. Naar verluidt loopt dit voorval goed af. Nieuwe bewoners worden in Den Helder als vorsten onthaald, of het nu mensen zijn, of dieren. In dit geval betreft het de ijsvogel. Steeds vaker doet die de stad aan. Werkgroep Vrijwillig Landschapsbeheer Den Helder heeft in Mariëndal een steile De VVV-kermis terug in het voorjaar. oeverwand van begroeiing ontdaan. Zo doende wordt de ijsvogel de kans geboden zich diep in die wand te nestelen. De natuur wordt op meerdere plaatsen een handje geholpen. Nieuwe duinen en valleien ontstaan aan de Doggersvaart. U weet wel, het ideale terrein voor het nieuwe Gemini. Bijzonder is wel, dat Den 162

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 36