Reacties op foto oprichtingsvergadering speeltuinvereniging Ouwe Helder Dhr. J.D. Steeman, Den Helder: Nummer 14 is dhr. Boogaard, militair bij de kustartillerie. Nummer 13 is zijn vader Dirk Steeman, oprichter van de speeltuin 't Centrum. Deze speeltuin lag tussen de 2e Vroonstraat en de Hoogstraat. Het clubgebouw was in het nieuwe gedeelte van de Hoogstraat. Nummer 43 is mogelijk Jaap van der Ham. De ene vlag is van de speeltuinvereniging Vismarkt in de Kemphaanstraat, de andere van de speeltuinvereniging Tuindorp. Dhr. De Bie, Nijmegen: Nummer 17 is mogelijk dhr. Labohm. Nummer 20 is zijn vader Willem Cor- nelis de Bie. Deze gaf timmerles bij de speeltuinvereniging. Hij werkte als scheepsbeschieter (later als leermees ter) op de Rijkswerf. Nummer 8 is zijn moeder mw. De Bie-De Jong. Dhr. E. Vermeulen, Baarn: De foto is ook in zijn bezit. Die heeft hij gekregen van zijn in 2003 overle den neef Tjalling Brinksma. Hij denkt dat de foto dateert uit 1934. Nummer 50 is zijn vader Pieter Augustinus (Peet) Vermeulen en nummer 51 zijn moeder Johanna C.A. Visser. Hij weet uit de verhalen van zijn moeder, dat zij vroeger aan de speeltuinvereniging verbonden was en dat zijn vader, tim merman van beroep, daar timmerles gaf. Nummer 5 is zijn tante Dith, mw. Dirkje Brinksma-Gode, dochter van de marinekok Pieter H.G.B. Gode en Johanna Adriana van 't Hert. Dirkje Gode was getrouwd met Jan Brinksma, commandeur zeilmake rij op de Rijkswerf en vader van de bovengenoemde Tjalling Brinksma. Jan Brinksma was betrokken bij de oprichting van HRC. Mw. Drijver, Den Helder tante van E. Vermeulen): Nummer 1 is mw. Schendelaar. Num mer 4 is mogelijk mw. Himpers en 5 mw. Brinksma. Nummer 17 is dhr. Labohm en 14 dhr. Boogaard. Num mer 20 is volgens haar dhr. De Bie en nummer 5 zou Corrie Kossen kun nen zijn. Piet Zeeman. Tuindorp Vismarkt

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 30