Bericht van de Beeldbank. Een zoekplaatje. Leden van de Helderse Historische Vereniging stropen soms stad en land af om oude foto's te bemachtigen. Bij een bezoek aan oude bekenden ko men dan fotoalbums en soms schoe nendozen met foto's te voorschijn. Tegelijkertijd worden dan geani meerde gesprekken gevoerd en oude herinneringen opgehaald. Zo werden onlangs nog foto's in de Beeldbank opgenomen van het eerste troephuis van padvindersgroep de Jutters aan de Dijkstraat, waar eerder de dans school van Polak was gevestigd. Ook kwamen er foto's boven water van het voormalige fort Vischmarkt, destijds in gebruik als padvinderstroephuis en omgedoopt tot Juttersburcht. Deze foto's werden ter beschikking gesteld door de heer W.Kalkman. Uit kringen rond het Leger des Heils bereikten ons foto's van o.a. het marcherende muziekkorps. Dank hiervoor aan mevrouw N. Slot- Remeinse en de heer D. Bok. Aan de reeds in de Beeldbank opgenomen foto's van de Ouwe Helder werd een wel heel bijzondere toegevoegd, namelijk die van de oprichtingsvergadering van de speeltuinvereniging, met dank aan mevrouw L. Bruul-Himpers. De initiatiefnemer, de legendarische meester Van Hoek, is duidelijk waar te nemen. Hij wordt ter linkerzijde geflankeerd door de heer Lücker. Van de overige personen op deze foto zijn jammer genoeg geen namen bekend en daarvoor roept de Beeldbank uw aller medewerking in. Met behulp van een vergrootglas schieten u wellicht namen te binnen van ouders of mis schien wel grootouders. Uw reacties graag aan P. Zeeman, Boterzwin 2123, 1788 WB, Den Helder, telefoon 0223- 646879. Oprichtingsvergadering speeltuinvereniging Ouwe Helder 99

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 5