Voor de bouw van een nieuw zwem bad is meer tijd nodig. Nu kunt u in 2011 een duik nemen in het nieuwe bad. Wat een geluk dat wij Zeebad Huisduinen achter de hand hebben. Burgemeester Hulman is op 6 oktober te gast bij groep zes van basisschool De Fontein. Naast het zware burge- meesterswerk informeert hij de leer lingen over daagse dingen en dromen: het leukste tot op heden is het bestu ren van een brandweerauto, met sire nes aan. Logisch, zijn jongensdroom was SRV-man worden. Lekkere friet op zondag versmaadt hij niet. Op Willemsoord moet het roer voor de zoveelste keer om. Voorzichtige rendementsvoorspellingen ten spijt levert het historisch erfgoed weinig op. Het college van B&W ziet een ommekeer door verbetering van de financiële functie en de gewenste aan sturing. Een volgende manager heeft zich aangediend. Het aantrekken van management kent in Den Helder een wetmatigheid. Eerst komt er een topmanager, de verkenner. Die maakt binnen de organisatie ruimte voor de volgers. De Friese periode is voorbij; nu is de Westfriese periode aange broken: de heer Herman Groenheide wordt directeur van Willemsoord en komt evenals gemeentesecretaris Raasing uit de VOC-stad Enkhuizen. Wat ook beweert mag worden over het rendement, aan nieuwe projecten geen gebrek. Inmiddels hebben ondernemers op Willemsoord een nieuw leer werkproject ingediend. Topkok Ben van Beurten wil daar jaarlijks dertig jongeren het restaurantvak leren. Dat aantal is, voor Helderse verhou dingen, wat hoog: dat zoveel jonge werkzoekenden in onze stad aanleg hebben voor restaurateur is moeilijk te bevatten. Weet Ben hen te kwalifi ceren, dan moet het koffertje worden gepakt, want met de aflevering van de eerste lichting koks kan de stad tien tallen jaren vooruit. Het Regionaal Opleidings Centrum en de Stichting Stelling Den Helder zouden het gelag wel eens moeten kunnen gaan beta len. Het aantal kandidaten voor een leer-werktraject en het geld daarvoor zijn begrensd. Een niet onbelangrijke factor is het (weinig) buitenshuis eten van de Jutters. Wedje dat het me rendeel kiest voor bijvoorbeeld Van Harte Resto, een landelijk opererende keten van sociale restaurants, die zijn oog heeft laten vallen op Dorper Weerth. Een drie gangen menu plus doorbreking van ons sociaal isole ment; smikkelen! Dit neemt niet weg dat burgemeester Hulman dol en thousiast is: "Het moet snel geregeld worden." Twee colleges van B&W terug komt Jan de Groot, wethouder Sociale Za ken, met het voorstel strandhuisjes te plaatsen op het strand bij Julianadorp. Het werkvoorzieningschap Noorder kwartier zal de huisjes bouwen en plaatsen. Een win-win situatie. De wethouder wordt voor gek verklaard en het plan belandt in het ronde ar chief. Tot 16 oktober 2008, als een ondernemer komt met vrijwel hetzelf de plan en wethouder Boskeljon dat helemaal ziet zitten. Was De Groot toch zijn tijd ver vooruitNoor derkwartier zet intussen zijn reserves in om ontslagen te voorkomen. Door het wegstrepen van 'sociale' voor werkvoorzieningschap mag kennelijk fors worden bezuinigd door het Rijk. De Oude Rijkswerf Willemsoord blijkt ook ondergronds erfgoed in zich te dragen. Onder Willemsoord bevindt zich een uitgebreid watergangenstel sel, een waar labyrint. Na de openba ring is het even stil geworden rond deze ontdekking. Het nieuwe toeris tenseizoen staat evenwel voor de deur. De directeur van de VVV, Jan Roelof- sen, komt zeker met een plan om de gangen open te stellen voor toeristen, en een paar krokodillen in de rein- waterkelder te huisvesten. Een nieuw evenement is geboren, met als onder titel 'een BDE (bijna-dood-ervaring) aan het MarsdiepVooralsnog gaat de BDE alleen op voor de plannenmakers voor wonen op de werf. Ja, de toeristische toekomst ligt onder de grond. Amper zijn de watergangen bloot gelegd, of Stichting Stelling Den Helder oppert het plan om het 'mil joenenfort', een paar honderd meter ten zuiden van Kijkduin gelegen, uit te graven. Landschap Noord-Holland wordt gezien als partner en zij beheert de Grafelijkheidsduinen. Nou, daar mogen de burgers zo maar niet rond lopen, en hun viervoeters al helemaal niet. Den Helder heeft inderdaad grootste delijke problemen. Op zondag de 19e oktober wordt een verbrand lichaam gevonden naast de apotheek in Julia nadorp. Gelijkertijd staat op het par keerterrein van zwembad De Schots een uitgebrande auto. Ingrediënten voor verhalen en speculaties. De identiteit van het slachtoffer is achterhaald en het drama komt bij 'onopgeloste zaken'. Ten gevolge van de brand in de apotheek halen de dorpers hun medicijnen voorlopig uit een op het parkeerterrein geplaatste keet. De molenstichting blijft strijden voor een historiserende houtzaagmolen op het Molenplein. De nationale om budsman Alex Brenninkmeijer mag zeggen of het deleten van de molen een daad van onbehoorlijk bestuur is. Zijn uitspraak zullen de wieken niet Het sloopvirus in werking laten draaien. De kredietcrisis biedt meer perspectief. Als minder huizen worden gebouwd, blijft er wellicht een kavel beschikbaar. Kredietcrisis of niet, de sloopplannen blijven komen. Nu moet het postkan toor worden geofferd voor een nieuw stadhuis. Inderdaad, dat stadhuis

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 29