n van pit, w op beer', er ver ders, 1 en eeld. leider een ionge- dat de .300. alt derse -igen een ran nt. De voor De i even- n het Ider 3rins s kam- Juli- ïden, :k en vene- Be- an den lijk De pi- Ruim heer itiek Iderse le in- ;n er ie op rs hip- t rode tten, e rare ot kri- Ahj :t' wint ;ring de Oude Rijkswerf het schitterende decor voor een unieke verzameling historische vaar- en voertuigen. Op de zondag slingert de 'historie' in tri omftocht door Den Helder. De gezondheidszorg heeft het in de publieke opinie niet altijd eenvoudig. Het Gemini Ziekenhuis is financieel uit een diep dal geklommen. Recent is met gemengde gevoelens, nee, met verontrusting, kennisgenomen van de fusie van het Gemini met het Me disch Centrum Alkmaar. Groter staat al lang niet meer voor beter. Pijnlijk duidelijk is geworden dat noch lokale overheden, noch patiënten, noch in woners iets hebben in te brengen. De macht in sociaal-maatschappelijke voorzieningen is ons ongemerkt ont futseld. Wat is het dan geruststellend te horen, dat de specialisten in ons Gemini Ziekenhuis tot de landelijke top behoren. In een voor het blad Elsevier uitgevoerd onderzoek onder deskundigen in de gezondheidszorg scoren de specialisten bijzonder hoog. Een felicitatie voor de gynaeologen, orthopaedisch chirurgen, kinderge neeskundigen, keel-, neus- en oorspe cialisten, specialisten voor longziek ten en al die anderen is op haar plaats. Tot slot, wie was toch die B.U.A. de Jong? De heer R.J. Timmerman aan de Prins Willem Alexandersingel vindt bij graafwerkzaamheden in zijn tuin een steen. Nee, niet zo maar een steen, een le steen, gelegd op 27 mei 1903 door B.U.A. de Jong. Misschien is er een lezer die deze onderste steen boven krijgt. Willem van der Paard bepaalt dat bij volgende verkiezingen handmatig moet worden gestemd. Deze operatie kost onze stad 35.000. Misschien kunnen die stemcompu ters wel worden omge bouwd tot gokapparaten. In juni 2009 mogen wij oefenen. Dan zijn er verkiezingen voor het Europees parlement. In de samenleving zijn er altijd mensen die een tandje meer bijzetten. Een aantal krijgt daar voor een koninklijke onderscheiding. Te vaak worden zij, na een mo ment in het middelpunt van de aandacht te heb ben gestaan, vergeten. Burgemeester Hulman wil het anders. Hij haalt de menselijke maat te rug. Jaarlijks zal er voor de gedecoreerden een gezellige middag worden georganiseerd. De eerste is op 25 april in schouw burg De Kampanje. Als variant op de Nationale Veteranendag zijn onze veteranen, ongeveer 600 in getal, ook in het zon netje gezet. Zij zijn op 27 juni onthaald in de schouwburg. Ver van huis levert het luchtverdedigings- en commandofre gat Hr. Ms. Evertsen een prestatie van formaat. De bemanning escorteert van 2 april tot 27 juni voedselsche- pen vanuit Mombassa in Kenia naar Mogadishu in Somalië. In het kader van het World Food Programme van de Verenigde Naties zijn 1,5 miljoen mensen verzekerd van hulp. Even is er geen piraterij. De Evertsen legt op 18 juli aan in de thuishaven. Terug van weggeweest is het Histo risch Weekend. Op 28 en 29 juni is boven: De Avondvierdaagse in Julianadorp midden: Het Historisch Weekend op de Oude Rijkswerf onder: De specialisten van het Gemini Ziekenhuis behoren tot de landelijke top

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 45