flatscreen. 'Wij' spelen de sterren van de hemel. Italië delft het onderspit, Frankrijk en Roemenië gaan eveneens voor de bijl. Dan wacht de 'leeuw op voetbalschoenen' de 'Russische beer'. Met een 1-3 nederlaag is het over en uit. In Den Helder en elders ver dwijnen de oranje vlaggen, slingers, mutsen, shirts, broeken, hoeden en pruiken schielijk uit het straatbeeld. De 56e Avondvierdaagse Den Helder volgt met een tussenruimte van een week die van Julianadorp. Bijna onge merkt is het aantal deelnemers dat de 9e juni start, teruggelopen tot 3.300. Nog altijd een fors aantal, al voelt de organisatie, evenals veel Helderse winkeliers, dat Julianadorp op eigen benen gaat staan. Wat wil je, als een kwart van het aantal inwoners van de gemeente in jouw dorp woont. De deelnemers zijn op tijd binnen voor de voetbalwedstrijd tegen Italië. De leden van de gemeenteraad zijn even eens op tijd binnen, maar dan in het stadhuis om te vergaderen. 'Helder beraad' is volgens het raadslid Prins een hoofdzaak, en het Europees kam pioenschap een bijzaak. Het dorp blijft positief in beeld: Juli- anapop, voor de 15e keer gehouden, heeft prachtig weer, puik publiek en goede artiesten. Een geslaagd evene ment, met optredens van Make Be- lieve, The Partysquad, Jeroen van den Boom, Voicst, Moke, en natuurlijk De Sjonnies Verkiezingen zijn nog steeds de pi ketpaaltjes in onze democratie. Ruim een kwart eeuw geleden uit de heer Marinus te Huisduinen felle kritiek op de gang van zaken in de Helderse stembureaus. Daarop worden de in structies aangescherpt en komen er zelfs houten hekwerken, lijkende op de hindernissen in een concours hip- pique. Tot de stemcomputer het rode potlood, de onhandelbare biljetten, de stemhokjes, de bussen en die rare hekjes verdrijft. Ook dat leidt tot kri tiek. De landelijke actiegroep 'Wij vertrouwen stemcomputers niet' wint de strijd die ontbrandt. De regering 42 De buitenkant van de Watertoren wordt eindelijk afgebouwd De kustbus is uit de remise gehaald liefst 113 groepen en solisten, ver spreid over 20 podia, op de Dag van de Muziek. De Lokale Omroep zorgt ervoor dat de thuisblijvers mee kun nen genieten. Vanaf de Oude Rijks werf zendt de omroep 'live' optredens uit, afgewisseld met interviews. Freek Bellinga heeft een makkie. Na 9 jaar is hij als voorzitter van de Dag van de Muziek opgevolgd door Wim ter Velde. Juni 2008 Op 2 juni is in Julianadorp aan Zee het strandseizoen geopend met een eenakter. De burgemeester komt een (op een luchtbed) afgedreven wethou der te hulp. 'Denheldervandaag.nl' kopt niet zonder ironie 'Hulman redt verdrinkende Kragt.' Belangrijk is dat de reddingsbrigade goed is toegerust voor het nieuwe seizoen, al wappert de blauwe vlag niet op het strand ten teken van veiligheid en reinheid. De aandacht is verlegd naar het praten over nut en noodzaak van die vlag. Een drukke dag, deze maandag, 's Avonds gaat de 54e editie van de Tour de Lasalle van start. Van 2 tot en met 6 juni racen de wielrenners in en rond Den Helder. Gerben Suyk wint de le etappe naar Groote Kee- ten, vóór Michel Henrix en Christiaan Ooyevaar. De kampioen is Arjan de Heer. Voor de 3e keer wint hij deze tour. Ook hier een nieuwe voorzit ter. Jan van der Velde heeft na jarenlange inzet de voorzittershamer doorgegeven aan Peter de Vrij. Na beëindiging van de aannemingsover eenkomst in 2005 ligt de restauratie van de Watertoren stil. Na 3 jaar heeft aannemer Pronk uit War- merhuizen van het gemeentebestuur opdracht gekregen de buitenkant af te bouwen. Onduidelijk is wie de aangespannen arbitragezaak wint, de oorspronkelijke aannemer of de ge meente. Even onduidelijk is wanneer de erfpachter, de heer C.J.J. Koks te Weesp, zijn intrek neemt in de toren. Hoe anders is dat met de kustbus. Die is uit de remise gehaald. Toeristen en inwoners kunnen zich deze zomer van 7 juni tot en met 7 september laten rijden tussen Petten en Den Helder, de TESO-steiger. In juli en augustus zijn het strand, markten en evenementen zelfs bereikbaar met de kustbus in cabrio-uitvoering. Juni staat in het teken van het Eu ropees kampioenschap voetbal in Zwitserland en Oostenrijk. Het maatschappelijk leven lijkt verlamd. Miljoenen zitten 's avonds voor de

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 44