De Postbrug blijft beschikbaar voor jongerenactiviteiten de strijd van Den Helder zich op, al duurt die langer en is niet duidelijk wie dan wel de sirenen, monsters en cyclopen zijn. Haantje de Voorste heeft plaats gemaakt voor de VVV. Op maan dagmiddag 5 mei opent wethouder Hienkens het nieuwe kantoor. Dienst verlening en accommodatie zijn nu up-to-date. In april 2007 organiseert het actie comité 'Strijders van de Feniks', met steun van SP, Groenlinks, D66, de Communistische Jongeren Beweging in Den Helder en de NCPN een ma nifestatie voor heropening van het jongerencentrum Postbrug. Het cen trum is na het faillissement van Tri ton in 2006 gesloten en verkocht aan Woningstichting met de afspraak, als het maar even kan, het pand beschik baar te houden voor jongerenacti viteiten. De Postbrug is met veel ge meenschapsgeld geluiddicht gemaakt, de locatie perfect. Wethouder Smit spreekt tijdens de manifestatie op het Julianaplein honderden voorstanders toe: heropening binnen een jaar moet mogelijk zijn. Ondanks het feit dat Woningstichting dit pand tot op heden beschikbaar houdt voor jongeren, wil de gemeente het begrote tekort niet bijpassen. Na ruim een jaar babbelen is de stekker eruit getrokken. Een klap voor het jongerenbeleid, al blijken de huidige 'strijders' minder strijdbaar, dan hun illustere voorgangers. De Communis tische Jongeren Beweging in Den Hel der 'veroordeelt' het collegebesluit. En de nu oude kampioenen? Die organi seren een reünie. Niks geen feniks! De IJsclub Julianadorp bestaat op 17 mei 75 jaar. Dat is mooi. Toch zit het de ijsclubs jarenlang niet mee. Ijs en weder dienen niet meer. Noch in de winter, noch in de zomer. Het jubileum valt compleet in het water, jammer. Het feest in de grote tent, met medewerking van de band Nix Biezonders, maakt veel goed. Als pleister op de wonde is na het feestje op het ijsclubterrein, bij stralend weer, bepaald wie de sterkste man van West-Nederland is. Na het sleuren aan een vrachtwagen, gooien, trekken en stoten met boomstammen en rots blokken, draait de bar in de feesttent van de IJsclub een recordomzet. De sterkste man is meneer Fouad Hsaini. Wat is het kort geleden dat Den Hel der het moest doen met drie en een half tv-kanaal: Nederland 1, 2 en 3, en een storende Rus. Multikabel is an dere koek. Toch heeft dit bedrijf een verrassing voor zijn trouwe klanten in petto. Zij fuseert met Casema en Home tot een gigantje met als naam Ziggo. Ziggo wil de bijdragen van de gebruikers voor internet, telefoon, mei valt een brief op de mat, waarin staat dat voor mei en juni in één keer moet worden betaald. De Voorjaarsnota 2008 van het ge meentebestuur is niet minder ver rassend. Om de plannen voor het stadshart, Willemsoord en de haven onverkort uit te kunnen voeren, moet er geld worden vrijgemaakt. Het be stuur wil geen lastenverzwaring voor de burger. Daarom moeten de ver voersvoorziening voor gehandicapten en ouderen, het raadsliedenwerk, het Internationaal Vrouwencentrum, het Projectencentrum voor vroegtijdige schoolverlaters en uitkeringsgerech tigden, en de bibliotheek er, geheel of gedeeltelijk, aan geloven. De soep wordt nooit zo heet gegeten, als zij wordt opgediend. Vóór het zomer reces stelt de gemeenteraad de koers van het college drastisch bij. In wijken en buurten waren vroeger altijd ballende jongeren. Veel trap veldjes zijn achtereenvolgens opgeof ferd aan 'inbreiplannen'. Als tegen wicht hebben de Stichting Cruijff Courts KNVB Velden, gemeente, Sportservice Den Helder, Woning stichting en Zeestad een Cruijff Court in Nieuw Den Helder gerealiseerd. Een Cruijff Court is een wel zeer lux trapveldje, bedoeld om jongeren te stimuleren meer te bewegen. Beheer en toezicht komen in het nog te bou wen Multifunctioneel Centrum. De openingsact op 30 mei is het storten van 10-tallen ballen uit de bak van een shovel. Bijkans is bij de strijd om de ballen veel klein talent verloren gegaan. Cruijff zelf moest verstek laten gaan. Veel autoriteiten willen de noodzaak van voedselbanken in Nederland wegnemen. Goede wil blijkt onvol doende. Op 30 mei krijgt Den Helder er een nieuwe afdeling van de voed- selbank bij. De voormalig directeur van 's Heeren Loo Noord-Nederland, Henk Prins, opent de voedselbankaf- deling in Julianadorp. Een dag later presenteren zich maar 41

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 43