benodigde krediet beschikbaar stellen. In oktober 2012 wordt het nieuwe stadhuis - energie arm en zeer functioneel - in gebruik genomen. Op 25 april regent het ook lintjes op Den Helder. De voorgedragen personen zijn met een list naar het Oude Stadhuis aan de Kerk- gracht gelokt (soms lijkt het een beetje op het Sinterklaasgedrag van oudere kinderen). De dames G. Horinga-Helmantel, C. van Steijn-de Bruin, C.E. Adriaan- sen-Groet, W. Postma-Reindorp, en de heren T. Mooij, A.L. van der Weide, W.L. van Tiel, K. de Jager, C.J. Theunissen, D. Groot, L. Verkamman en H.J. Cornelje krijgen een koninklijke onder scheiding voor hun verdiensten. In Den Haag worden nog eens drie inwoners gedecoreerd, nl. H. Sabelis, J.H. Steeman en W.P. van der Veeken. Later op die dag speelt, als het ware ter omlijsting van de feest vreugde, het carillon als vanouds. De bediening van het klokken spel vanuit het torentje van het oude stadhuis is in januari 2005 ten prooi gevallen aan de vlam men. De Helderse Ondernemersver eniging Binnenstad wil niet on derdoen voor de Amsterdamse collega's in de P.C. Hoofdstraat. Tijdens de Oranjemarkt op 27 april is er een heuse stilettorace. Dames op naaldhakken snijden met ware doodsverachting door de stads- vloer. Een traditie is geboren. April is afgesloten met de viering van Koninginnedag op Willemsoord. In echt Hollands weer is een vrijmarkt gehouden, dansen kinderen op springkussens of doen mee aan de stoepkrijtwedstrijd. De kinderkaraoke, met K3 als top per, is indrukwekkend. Veel muziek en lekkere versnaperingen maken het feest af. Mei 2008 De Dag van de Arbeid krijgt een op leving. In Den Helder demonstreren de linkse partijen op de le mei hun gelijkgezindheid. De tweede kamerle den John Leerdam (PvdA) en Ronald van Raak (SP), en senator Leo Plat voet (GroenLinks) gaan onderling en met de achterban in debat onder leiding van Remco Schaap. Als docent geschiedenis laat hij de vele bezoekers huiswaarts keren met een mooie brok socialistische geschiedenis achter de kiezen. Overigens zagen de vertegen woordigers van de linkse oppositie Het nieuwe torentje op het stadhuis voor de bediening van het carillon De stoepkrijtwedstrijd op Koninginnedag De kinderkaraoke op Koninginnedag ferm aan de zetelpoten van Leerdam: wie zorgt voor fat soenlijke sociale zekerheden?! Op één vraag is het antwoord eensluidend: 1 mei moet een nationale feestdag worden. De slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog zijn op 4 mei even indrukwekkend herdacht als in voorgaande jaren. Met kranslegging, gedichten, mu ziek en een toespraak van de burgemeester is de herdenking afgesloten bij het verzetsmo- nument aan de Prins Hendrik laan. De bevrijding op 5 mei is weer uitbundig gevierd. Die niet aflatende betrokkenheid van jong en oud zou wel eens kunnen worden ingegeven door het geweld in de Balkan, Eritrea, Darfoer, Irak, Afgha nistan, Uruzgan, enz. De mas samedia maken de wereld klein waardoor oorlog heel concreet en dichtbij komt. In mei komt Odysseus aan land bij Kaap Hoofd: deze held maakt door list een einde aan de oorlog met Troje. In zijn overwinningsroes haalt hij zich de gramschap van Poseidon op de hals. Deze laat hem 10 jaar over de zeeën zwalken, op zoek naar zijn land. Deze klassieker van Homerus is boei end gebracht door Theatergroep We derzijds uit Amsterdam. 'Een Odyssee' is vanaf 10 mei tot 8 juni te bewonderen op een locatie waar weer en wind de sfeer mee be palen. In een vluchtig moment dringt 40

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 42