ik even naar het gemeentehuis moet. Door het zelf even snel te doen kan je de mensen ook snel antwoorden. Vooral vragen op scheepvaartgebied worden gelijk aangepakt en vergen door onderzoek nogal tijd. Delegeren Waarom niet alles delegeren? Ge woon omdat ik in de loop der jaren zo goed de weg weet bij de vereni ging, dat het zoeken naar de gegevens zeer snel gaat. 's Avonds probeer ik tijd te vinden om geschiedenisverhalen te schrijven voor ons blad Levend Verleden. Dat valt niet mee, want ik vind dat je dan wel wat goeds moet schrijven. Belangrijkste ambitie als voorzitter Het op poten zetten van een volwassen informatiebalie, waar een breed pu bliek terecht kan voor de geschiedenis van de stad. Ik weet, dat dit niet zo ge makkelijk is. Of het er van komt in de tijd dat ik voorzitter ben, betwijfel ik. Als vereniging zijn we met de leeska mer in het stadhuis maar één morgen in de week open. Dat zou veel meer moeten zijn. Gelukkig is de eerste zet al gedaan door een beeldbank in de bi bliotheek te plaatsen. Alles gaat straks digitaal, waardoor in de toekomst veel van onze gegevens op de computer zijn op te zoeken. Dan komen we dicht bij mijn ideaal, historische informatie naar de burgers die altijd oproepbaar is. Wat over zes jaar gerealiseerd moet zijn In ieder geval moeten we dan verlost zijn van de kerktoren in de Lorentz- straat en de Maranathakerk. De kerktoren is al sinds 1992 in ons bezit en de Maranathakerk sinds 2001. De gemeente en de hervormde ge meente storten elk jaar geld in het zgn. Toren-onderhoudsfonds, dat door ons beheerd wordt. De gemeente heeft nu aangegeven te willen stoppen met geld in het fonds te storten. Als bestuur vinden we dat het in eigen- Hef bestuur van de HHV. Van links naar rechts J. Sweep, Mw. A. Wijma-Kuiper, M. Noot, H.J. Nieuwenhuizen, P. Bakker. T.J.A. Popma en M.R.M. Spetter (Fotostudio Albert Vermeulen). dom hebben van de toren niet tot ons beleid hoort. De Maranathakerk hebben we inder tijd overgenomen om als onderko men voor de vereniging te dienen. De vereniging is economisch eigenaar, de gemeente juridisch eigenaar. Het gebouw bleek achteraf niet zo ge schikt. Bovendien zijn in de loop der jaren nogal wat huurders verdwenen en was het ook nog eens zo, dat de kosten voor het energieverbruik van deze kerk door ons betaald moesten worden. En dit kost nu meer dan de huur opbrengt, dus wordt het tijd het gebouw af te stoten. Opvolger van Co Zegel, Arie Boon, Jan Dop en Pieter Blank. Co Zegel was een aimabel man. Ik heb hem niet als voorzitter meegemaakt, maar wel verscheidene keren gespro ken. Arie Boon kende ik al jaren als kapitein van het betonningsvaartuig Breeveertien van het Loodswezen. De bemanning ging voor hem door het vuur en zo was het ook bij de HHV toen hij voorzitter was. Hij straalde rust uit. Heel jammer dat hij er niet meer is. Jan Dop was heel anders, meer een snelle manager die op korte ter mijn resultaat wilde zien. Dat wreekte zich al snel, want de vereniging be stond voornamelijk uit oudere mensen en die zijn niet zo snel en ook niet zo bereid om een en ander te veranderen. Pieter Blank was heel erg bevlogen en ging er vaak hard tegenaan. Hij stond ergens voor en wond daar dan geen doekjes om. Vergaderingen waren dan ook vaak vermoeiend door het snelle tempo. Echter, doordat hij de enige was die ook nog werken moest voor de kost, kon hij vrijwel nooit op de ver eniging aanwezig zijn. Hij was dan ook een meester in delegeren. Taakopvatting Het is mijn taak om rust uit te stralen, iets wat ik in mijn vroegere beroep geleerd heb. Als er op een schip tij dens een manoeuvre iets mis gaat, kan je als loods niet zenuwachtig heen en weer gaan springen, want dan raakt de bemanning ook in paniek en gaat alles fout. Door die rust draait alles perfect, een kunst die Arie Boon als geen ander verstond. En als iets goed gaat, moet je het laten gaan en je er niet al te veel mee bemoeien. Verder is mijn taak de mensen raad te geven en ieder even zijn zegje te laten doen. Ook klaar staan om iedereen te helpen en het maakt niet uit waar mee. Je moet dus gewoon loodsen, niet een schip maar een vereniging. Van de redactie Ruud Claessen, voormalig redac tielid van dit blad, moet i.v.m. zeer drukke werkzaamheden afzien van zijn vaste medewerking. Hij ziet geen kans meer om zijn kroniek voor Levend Verleden voort te zet ten. Inmiddels loopt hij een jaar achter. U kunt dus helaas niet meer ge nieten van zijn Hedendaagse His torische Voorvallen. Een opvolger heeft zich nog niet aangediend. 107

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 5