Honderd jaar Ambachtsschool Met opzet is de naam 'Ambachts school' als titel gekozen. Want juist dit type onderwijs zou in deze tijd in een grote behoefte kunnen voorzien. Op zaterdag 8 maart ben ik verwach tingsvol naar de reünie aan de Sport - laan gegaan, waar bij de ingang van de school het Helders draaiorgel al voor vrolijke deuntjes zorgde. Bij een smidsvuur demonstreerde een smid zijn vakmanschap. De organisatie stond onder hoog spanning om de 750 reünisten in te schrijven en te voorzien van een badge, consumptiebonnen, program ma's, enz. De eerste contacten werden bij het wachten al gelegd. Het viel ons intussen al op hoe weinig er tot nu toe van techniek zichtbaar was. Via het ROC-gebouw kwamen we in de kantine, waar we op zoek konden gaan naar jaargenoten. Op de bin nenplaats stonden diverse oude auto's en machines opgesteld. Het was een feest van herkenning. Mensen die elkaar vele jaren niet meer hadden gezien, ontmoetten elkaar weer. Via de badges was het eenvoudig om klasgenoten terug te vinden uit Den Helder en omstreken en samen kon den we ook de vroegere leslokalen weer opzoeken. Vaak was er dan wei nig herkenning, alles was veranderd en aangepast aan modernere tijden. Van het oude lerarenkorps zijn niet veel mensen meer over. Ook de ont moeting tussen leraren en leerlingen was erg leuk. Vele herinneringen werden opgehaald. Activiteiten en feesten die destijds zowel binnen, als buiten de school werden georgani seerd vormden genoeg gespreksstof. De officiële opening werd verricht door mevrouw Simao, directeur be roepsonderwijs. De burgemeester hield een korte toespraak en dhr. Ekkebus gaf wat nuttige aanwijzingen van huishoudelijke aard. De reünisten waren intussen vanaf de binnenkomst al druk in de weer met hartelijke begroetingen. De oudste reünist was dhr. M. Beers, die in 1930 de school aan de Laan nog bezocht had. Dhr. Rietel was voor de reünie uit Canada gekomen. Een tweemansbandje speelde een goed stuk muziek. Het was te ver wachten dat deze muzikanten wat minder aandacht kregen, omdat deze dag hoofdzakelijk op de onderlinge kontakten gericht was. Er viel genoeg te beleven. Zo was er een mooie fotocollage van de begin tijd tot heden. En een AV- presentatie uit de oude tijd in een van de lokalen. Oud-collega Dick Vet maakte veel foto's en op verzoek kon eventueel een groepsfoto gemaakt worden. In het schilderslokaal kon men oefe- De optocht van reünisten in Den Helder, 1950. 136

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 34