Vijf patrouilles van de padvindersgroep Koningin Wilhelmina op Vlieland (1947). Hup, Gerrit Gomes en Dick Kruk. Op zaterdag werd ik altijd opgehaald door een jonge padvinder. Hij was een enthousiaste padvinder en een blije jongen. Hij heette Gerrie, zijn achternaam ben ik vergeten. Hij over leed heel jong en ik was bij zijn begra fenis op de Algemene Begraafplaats te Den Helder. Een paar padvinders van onze groep zijn nog mee geweest om als kok op te treden bij de welpen van de Wilhel- minagroep in de duinen van Callants- oog, die men Noorwegen noemde. We sliepen op stro op de zolder van een boerderij, die tegenover onze kookplaats in de duinen stond. Ik vraag me nu nog af of die koks van toen vandaag de dag nog niet kun nen koken! De welpen hadden altijd honger. Die merkten er wei nig van als het eten niet tiptop was. De Akela van de welpen groep was in die week ook nog jarig. We hebben haar verjaardag gevierd, midden op de rijweg, buiten Callants- oog tegenover het Zwanenwater, met een zaklan taarn als vreug devuur. De padvinders Jan Smit en Kees Beije (1946). Alles is al weer een hele tijd geleden en toch is dat allemaal niet vergeten. We raakten ons troephuis in de kegel baan kwijt en zijn toen verhuisd naar de bunkers, waar tegenwoordig de dieren naast het Gemini Ziekenhuis hun onderkomen hebben. Ik was pl van de Zwaluwen in de Prinses Wilhelminagroep. De insig nes heb ik nog bewaard en ook de strookjes linnen, die op je overhemd werden genaaid: 2 N.P.V. Den Helder en H.K.H. Prinses Wilhelmina. De padvindershoed en de kleding heb ik niet meer, maar wel een mooie herin nering aan die tijd. Hopman Piet de Geus heeft heel veel voor onze groep betekend en heeft er voor gezorgd dat de naam Koningin Wilhelminagroep werd gewijzigd in Prinses Wilhelmi nagroep. Na groep II was ik nog bij de voortrekkers in een bunker aan de dijk in Oud Den Helder, maar dat was maar voor een zeer korte tijd. Jan Smit (met padvindersgroeten) 132

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 30