Hedendaagse Historische Voorvallen januari 2007 Per 1 januari 2007 telt Den Helder 58.222 zielen. Het jaar zet in met een flinke storm. Het waait zelfs zo hard dat de traditionele Nieuwjaarsduik in Julianadorp aan Zee niet doorgaat. Het 38e nieuwjaarstoernooi zaalvoet bal in de warme sporthal van Zee macht vindt wel doorgang. Een team uit Purmerend wint het toernooi. Er ligt weliswaar geen ijs op Helderse wateren, maar toch is er schaatsple zier. Woensdag 3 januari mogen kinderen zich gratis uitleven op de overdekte baan op het Julianaplein. De gemeente betaalt het rondje. De jutter van het Jaar 2006 is Cor Ou derling (61) van wielervereniging Door Oefening Krachtig (DOK). Ouderling krijgt de eretitel vanwege zijn jarenlange inzet voor de wieler- jeugd. Baan Jachtbouw wordt door de Helderse Ondernemers Vereniging Cor Ouderling Jutter van het Jaar 2006. uitgeroepen tot Onderneming van het Jaar 2006. Donderdag 18 januari raast ander maal een storm over Den Helder. Een wolkbreuk zet vele straten blank. De veerboot van de Teso botst tegen een buffer van de havenbrug waardoor deze beschadigd raakt. De boot moet met passagiers en al terug naar Texel. Ook een storm maar dan van protest ontstaat als de nieuwe namen van het Helders voortgezet onderwijs (Savo) bekend worden. Het praktijkonder wijs moet Peil 10 gaan heten, het beroepsonderwijs Peil 20, de mavo Peil 30 en het VWO Peil 40. De na men worden alom gehekeld als een stap terug naar de tijd van rangen en standen. De weerzin tegen Peil 10 tot en met 40 is kennelijk zo groot dat de Helderse Courant spreekt van een scholierenoproer. Hoe dan ook, de honderden handtekeningen tegen de nieuwe namen missen hun uitwer king niet. De voorgestelde school- namen worden teruggetrokken. De overkoepelende naam Scholen aan Zee blijft echter gehandhaafd. De oude rijkswerf Willemsoord komt weer in het nieuws. Zo maakt het kin- derspeelparadijs Balorig een doorstart en zijn er ook plannen om een groot parkeerplein te gebruiken als oefen plaats voor aankomende automobilis ten en motorrijders. Plaats genoeg op de vroegere marinewerf. De visafslag Den Helder-Texel maakt de jaarcijfers van 2006 bekend. De sector heeft aardig geboerd. Er werd ruim 7,5 miljoen kilo vis gelost, wat goed is voor een omzet van 32,9 miljoen euro. Het is weliswaar circa 1 miljoen euro minder dan in 2005 maar de omzet van vorig jaar werd door minder kotters bijeen gevist. Stringenter visquota en steeds min der zeedagen vormen overigens een bedreiging voor de sector. Scheeps werf Visser, onderdeel van Damen Shipyards Group, krijgt de opdracht om twaalf landingsvaartuigen te bou wen voor Defensie. De VVV is tevreden over 2006. Di recteur Jan Roelofsen meldt een groei van 2 tot 3 procent van het aantal - circa 1 miljoen! - toeristische over nachtingen in Den Helder en Julia nadorp aan Zee. Een vuistregel is dat elke overnachting goed is voor 67,50 euro aan bestedingen. Zo bezien ge nereert het toerisme heel wat omzet in de marinestad. Dertien gegadigden dingen mee naar het burgemeesterschap van Den Hel der. Per 1 mei 2007 moet de vacature vervuld zijn. Een vertrouwenscom missie van de gemeenteraad buigt zich over de sollicitaties. Wethouder 28

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 30