Hedendaagse Historische Voorvallen Juli 2006 De maand juli gaat de geschie denis in als een van de warmste maanden ooit gemeten. Ook in het doorgaans winderige en frisse Den Helder vallen de mussen van het dak. Vanwege de hitte is zwembad De Schots dagelijks langer open. Strandtenten en terrassen doen uitstekende zaken. De Jutters- markt, de wekelijkse zomerbrade- rie op dinsdag in de binnenstad, is echter minder gelukkig met het zomerweer. Het gezegde vrouwen bloot, handel dood, doet volledig opgeld. Het vroegere gemeentelijk lyceum aan de Molukkenstraat blijft behouden voor de toekomst. Het gebouw is ontworpen door de architect Wieger Bruin en mag gelden als een prachtig voorbeeld van naoorlogse scholenbouw. In de toekomst krijgt de school naar alle waarschijnlijkheid een woon bestemming. De provincie trekt 36 duizend euro uit voor een Helders onder wijsproject dat Helders historisch erfgoed onder de aandacht van schoolkinderen moet brengen. Het nationaal reddingmuseum Dorus Rijkers viert zijn 25-jarige bestaan met een feestelijk nautisch weekend. De Nationale Vlootda gen trekken weer honderdduizen den bezoekers Rooksignalen vanuit het stadhuis aan de Bijlweg zorgen voor onrust in de stad. Senioren van het wijk- steunpunt aan het Bernhardplein vrezen voor het voortbestaan van hun centrum. Verder zou de nieuwbouw van natuur-educatie- centrum De Groene Poolster in Mariëndal niet doorgaan. Daar naast zet het college vraagtekens Drukte in Buitenhaven. bij het gedachte stadspark tussen de Polderweg en de Prins Hendriklaan. Maar de bezuinigingssoep wordt niet zo heet gegeten als hij wordt opge diend. Zo maakt een raadsmeerder- heid van PvdA, VVD en CDA zich sterk voor een volwaardig stadspark. Los van dit soort stadhuiselijke be slommeringen blijft de julizon maar schijnen en schijnen. De een kan er geen genoeg van krijgen, terwijl de ander zucht onder de gesel van de koperen ploert. De ondernemers Tom van den Berg en Kees Jan Tuin presenteren Kaap Hel der oftewel een plan dat het zieltogen de pretpark Cape Holland op de oude rijkswerf Willemsoord nieuw leven in moet blazen. Het college van B en W als aandeelhouder van Willemsoord reageert afwachtend en onderwerpt de plannen aan een nader onderzoek. De civiele haven floreert. Vooral de offshore-industrie zorgt voor een komen en gaan van schepen. Den Helder Airport profiteert mee. Heli kopters vliegen af en aan en vanuit de jutterstad worden meer dan honderd productieplatforms en booreilanden op zee bediend. In het Churchillpark opent cultuur wethouder Linda Rose Smit een nieuwe muziektent. Het bouwsel heeft veel weg van het oude prieel in het toenmalige Julianapark. Juf Ans Rippens-Fransen neemt na 35 jaar afscheid als onderwijzeres van De Windwijzer. Ellen Boers treedt juist aan en wel als de eerste vrouwelijke havenmeester van Den Helder. De Julianadorper Rob Goos- sen wint een slepend arbeidsconflict en oud-wethouder Eljo Vos vindt een nieuwe baan bij de Huisvuilcentrale 159

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 9