Van de redactie kwam laten knippen, zei: "Maar weer kaal met een kuifje?" Tenslotte zal ik u in het laatste "Be richt van de leestafel" van dit jaar ook nog even vertellen, hoe we aan zoveel foto's komen. De eerste die zich hier mee bezig hield, was John Siebeling. Hij heeft veel moeilijkheden moeten overwinnen met diverse computers met hun verschillende systemen, merken en programma's die soms niet met elkaar wilden werken of niet wilden scannen of afdrukken. Hij heeft zich niet alleen met foto's bezig gehouden, maar ook met het branden van CD's en is daarbij op het pro bleem gestuit, dat sommige CD's geen eeuwig leven hebben. De data erop verdwenen als sneeuw voor de zon. Er moesten diverse CD's opnieuw gebrand worden. John heeft zeker meer dan de helft van de aanwezige foto's die in de beeldcomputer zitten gescand. Als u aan ons vraagt, hoe we aan al die foto's komen: het zijn al lemaal schenkingen van trouwe leden en mensen die graag willen, dat hun foto's tot in lengte van jaren bij de H.H.V bekeken kunnen worden. Voor de goede orde nog: als u iets wilt lezen uit onze voorraad boeken over de geschiedenis van Den Helder of van iets anders en dat thuis wilt doen, dan mag dat boek mee naar huis. U tekent ervoor en brengt het boek na een maand weer terug. Jan Smit Van de heer Vermeulen is onder staande correctie ontvangen op zijn artikel 'Zeemanspot en Nationaal Steunfonds' in het Juninummer van dit jaar. Het betreft de door het Fonds verwerkte en uitgekeerde bedragen. Het heeft tijdens de bezetting bijna 84 miljoen gulden besteed aan diverse (verzets-)doelen, waarvan ruim 5 miljoen alleen voor de Zeemanspot. Daarbij komt nog een bedrag van 22 miljoen gulden aan beschikbare kasmiddelen bij de bevrijding. Gi gantische bedragen. Om een reële vergelijking met nu te krijgen, moeten de guldenswaarden van toen met een factor 13 a 14 worden vermenig vuldigd. Dit doende komt het totale bedrag ver uit boven de 1 miljard gulden! 180

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 30