Verhalen uit het Dorus Rijkershofje (2) In juli 1949 was het gereed om de eerste gasten te ontvangen. In hun "Hoop" werden de pensionhoudsters niet teleur gesteld, de zaak deed het uitstekend! Na 8 jaar werd het verkocht aan de FNV. De dames gingen in Loosdrecht wonen. Door de FNV werd de beddencapaci teit opgevoerd tot 110. Na een aantal jaren deed de FNV de zaak over aan Vastgoed Holding B.V., die er in 1987 EurOase-recreatiehotel "De Koger Hoop" in vestigde. Na faillissement kwam het tussen '93 en '94 leeg te staan. In augustus '95 brandde door onbekende oorzaak de gehele bovenverdieping uit. Er bleek geen belangstelling voor herstel of nieuwbouw, zodat tot sloop werd overgegaan. Op de lege plek aan de Kramerstraat komen nu huizen. Zo is de mooie 'Na-de-Bevrijdingsdroom' van de vier Helderse Zusters in rook opgegaan. Sic Transit Dick Zeedijk Carnaval Willem en Arie zitten in hun Helderse stamcafé. Het is carnavalstijd. De tent is versierd en er speelt een muziek- bandje. De stemming zit er goed in en taxi's rijden af en aan om gasten veilig thuis te brengen. Het carnaval bevalt Willem en Arie zo goed dat ze met elkaar afspreken een keer naar het zuiden af te reizen voor het echte carnaval. Zo gezegd zo gedaan en het duo had een kamertje besproken boven een klein café-restaurantje in hartje stad. Met de trein ging het naar het car naval. Eenmaal aangekomen legden de jutters een bodempje alvorens zich in het feestgedruis te storten. HoewelArie, vond dat hij toch eerst een tukkie moest doen. Willem dacht er anders over en ging naar beneden, het cafeetje in waar net een sliert carnavalsvierders aan kwam waaien. Zingend en hossend dronken de mensen wat om daarna feestend verder te gaan waarbij ze Willem onverbiddelijk meetrokken. Arie was inmiddels ontwaakt en maakte zich op om zich bij zijn maat te voegen. MaarWillem had de deur op slot gedaan. Hoe hard Arie ook riep en op de deur bonsde, niemand die reageerde. Na enige tijd gaf Arie het maar op. Maar om nu op die hotel kamer te blijven, dat zag hij nu ook weer niet zitten. Dan maar door het raam naar buiten, was de beslissing. In het geopende raam riep hij voor bijlopende feestgangers toe: "He, hier heen." De carnavalsvierders begrepen de hint echter niet en riepen van alaaf, alaaf, alaaf! Dat ging maar zo door en van lieverlede gaf Arie het maar op. Gelukkig kwam Willem na een uurtje of zo opdagen en samen hebben ze nog flink carnaval gevierd tot in de kleine uurtjes... K. Jellema 176

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 26