grote belangstelling was geopend: 'De schitterend verlichte voorgevel in de Koningstraat trok vele bezoe kers, de gehele avond stond een grote mensenmenigte te kijken'. Nadat de Tivoli bioscoop in de Molenstraat in 1969 werd opgeheven kreeg de Witte bioscoop in de Koningstraat de naam Tivoli. Na sluiting van de bioscoop en sloop van het gebouw vestigde zich daar in een nieuw pand een textiel supermarkt. Dat de Koningstraat een voorname straat was blijkt uit belangrijke plech tigheden en festiviteiten. Zoals op zaterdag 21 april 1928, toen de in drukwekkende rouwstoet van Dorus Rijkers door de straat kwam. De 'April 1923 - Komende van de Spoorstraat ligt thans voor ons de Koningstraat, een drukke verbindingsweg met Kanaalweg enz. en in de laatste jaren ook winkelstraat. Hier vindt men links de grote drukkerij der firma De Boer, en het bureau der Heldersche Courant. De eigenaren laten u gaarne het bedrijf, waar circa 60 mensen werken, zien. Even daarvoor, aan de rechterzijde, vinden we de Witte Bioscoop, een van de vier bioscopen. Aan het einde der Koningstraat - een breed plein vormend, in de wandeling het Koningsplein genoemd - komt de Prins Hendriklaan op dit plein uit, en recht voor ons ligt de Postbrug, waarlangs wij naar ver schillende kanten de stad in kunnen gaan. Op het Koningsplein, de hartsader der stad, heerst des zaterdagsavonds, en op mooie zomeravonden schier elke avond, een levendige drukte. Het is het punt van samenkomst van vele verkeersmiddelen, die de verbin ding met de badplaats Huisduinen onderhouden. Het verkeers- vraagstuk is hier met energie ter hand genomen; het plein is sinds kort aanmerkelijk verfraaid en verbreed, er heerst een gezellige drukte. Men vindt hier des zaterdagavond een Nieuwmarkt-in-'t- klein, en ook op zondagmiddagen ontbreekt er geenszins vertier'. Aldus de 'Gids voor Helder', uitgave van het gemeentebestuur, (1923). Het Koningsplein in de jaren 1930. Het opvallend hoge pand (rechts) diende als belastingkantoor, is behouden gebleven en recentelijk gerestaureerd tot een horecazaak. De bebouwing rechts van het pand is afgebroken voor de doorgang naar de Oostslootstraat. Op de achtergrond de vooroorlogse Kanaalweg. Koningsplein- Pen Helder 168

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 18