Theo Krol nam initiatief tot plaatsing zitbankjes aan het Heiligharn. des gillende meisjes in petticoats. Het einde van de beschaving diende zich aan, zo vreesde het toenmalige esta blishment. Maar ook in deze bleek angst een slechte raadgever. Casper Zeewald (21) is de uitblinker van het jaar op het Regionaal Oplei dingencentrum, ROC. De Helderse Courant drukt een in memoriam af van jonkheer Scato Laman Trip die op 95-jarige leeftijd overlijdt. Laman Trip drukte als directeur Openbare Werken een belangrijk stempel op de wederopbouw van Den Helder. Het nieuws van het overlijden van Loek Deugd (62) is verbijsterend. Rockers Black Devils anno 2006. De giller van de maand is de aan kondiging van een 'verplaatsbaar' park tussen de Polderweg en de Prins Hendriklaan. Bedoeld worden bomen die verplantbaar zijn mocht stenen stapelen op de locatie lucratiever zijn. Gods wegen zijn ondoorgrondelijk, maar die van vroede vaderen in de vroege 21e eeuw zijn dat evenzeer. Theo Krol knipt legaal en symbo lisch een stuk uit de afrastering die -vanaf het Van Verhuëlplein bij Fort Kijkduin - een panoramisch uitzicht belemmert op Huisduinen. Het kostte Krol jaren en een slepende gang door een bureaucratisch doolhof om het hek weg te krijgen. Beduidend sneller verloopt het plaatsen van zitbankjes bij het Heiligharn in De Schooten, ook een plan van Krol. De bank jes komen er binnen een jaar. Krol maakt het spreekwoord waar van wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd. Douwe de Zee haalt in de Helderse Courant herinneringen op aan de wilde jaren zestig van de vorige eeuw. Met bandjes als de Black Devils en de Mystery Stones trok hij destijds volle Helderse zalen met vetkuiven en hor- Een kleine week voor zijn dood was hij nog volop betrokken bij de Open Monumentendag 2006. Loek Deugd was onder meer mede-initiator van het wrakkenregister Wraksys en voor zitter van de genealogische vereniging in de Noordkop. Ook Jan Zeegers komt in de maand september te over lijden, een selfmade man die onder meer twaalf jaar directeur was van de schouwburg. Een andere autodidact, de kunstenaar Piet van Oosterum, overlijdt op 92-jarige leeftijd. Ruud Claessen 162

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 12