meester Gmelich Meijling neemt het eerste boek in ontvangst. Een aantal lama's breekt door de omheining van het dierendorpje op de Linie bij het Gemini Ziekenhuis. De politie vangt de dieren. Een hardloopster doet het zelfde met een koe die op de Huisdui- nerweg doolt. Bij het monument voor Hen die vie len heeft de 15-augustus herdenking plaats. De dames en 80-plussers M. van Loenen en A. Claessen - vrien dinnen voor het leven - halen een honderdtal handtekeningen op voor behoud van het wijksteunpunt Cen trum voor senioren. Het kampt met financiële problemen. Het duo kon digt verder een gepeperde protestbrief richting stadhuis aan. Op 80-jarige leeftijd overlijdt Dick Koster. Hij was jarenlang een van de drijvende krachten achter operettevereniging Harmonie. Eisten positivo's de aandacht op in de maand augustus, volkaraats positivo is ook de 11-jarige Roy de Langen. Hij gaat langs de deur om te collecteren voor het Koningin Wilhelmina Fonds voor de bestrijding van kanker. September 2006 De zomervakantie loopt op haar eind. De VVV meldt 2,8 miljoen toeristi sche overnachtingen in de Noord- kop. In het Churchillpark trekt het muziekfeest annex Engelse zomer- markt Zomerdromen veel publiek. Swingend is het Last Minute Summer Event in sport- en evenementenpark Quelderduyn. Net als in juli laat de zon zich in de maand september van haar beste kant zien. Jammer alleen van het landelijke onderzoek dat Den Helder aanmerkt als de stad met de vuilste stranden. Andermaal slaat de stad een pleefi guur in den lande. Een nieuw seizoen dient zich aan voor verenigingen van allerlei soort en snit: sport, muziek, zang, toneel, kunst en wat al niet meer. Alleen de senioren in dienstencentrum De Schooten moeten nog even wachten voordat ze zich kunnen overgeven aan hun geliefde spelletje koersbal. Eerst moet er een extra uitgang ko men, zo eist een strenge brandweer. Verhuurder Woningstichting laat de exit in allerijl plaatsen. Op de oude rijkswerf Willemsoord trekt een stormbal de aandacht. Er is veel te weinig geld voor het opknap pen van het 19e-eeuwse schroef- stoomschip Bonaire in Dok I. Edoch, de stichting die het herstelwerk laat uitvoeren is niet voor een kleintje vervaard en gaat noest en nijver door met haar zoektocht naar geld. Een an der restauratiewerk, dat van de oude zeevaartschool aan het Ankerpark, ligt compleet stil. Hier lijkt van uitstel inderdaad afstel te komen. Monumenten, Den Helder heeft het er maar moeilijk mee. Hoewel, met het gerestaureerde Willemsoord heeft Nieuwediep goud in handen. De oude rijkswerf is dan ook het epicentrum van Open Monumentendag op zater dag 9 september. Het thema is feest en dat wordt het ook, vooral op het exer citieplein voor het Marinemuseum met een optreden van de Mariniers kapel. De tamtam klinkt vanuit het stadhuis. Plannen van de ondernemers Tom van den Berg en Kees Jan Tuin (zie ook onder juli) vinden geen genade in de ogen van B en W. Kaap Helder, de onderneming van het duo zou - aldus het college - niet één op één in de voetsporen willen treden van de huidige gemeentelijke partner Libéma op Willemsoord. Dit zou wel moeten volgens geldende Haagse en Brusselse regels. Bovendien zouden de plannen van Van den Berg cs financieel niet solide onderbouwd zijn. De twee jonge Helderse ondernemers reageren ge schokt; ze voelen zich ook niet serieus genomen. De gemeente geeft verder te kennen Libéma te willen uitkopen om zelf met de oude rijkswerf verder te kunnen gaan. De soap wordt vervolgd. De Helderse Volksuniversiteit bestaat 60 jaar en geeft zaterdag 30 september een bijzondere serie van 6 lezingen van 60 minuten voor 60 toehoorders die elk 60 eurocent entree betalen. Ook de padvinders, herstel scouts, van Jutters Willemsoord vieren hun 60e verjaardag. Bestuur 60-jarige Helderse Volksuniversiteit. Van links af: Geri Rozenberg, Ank van der Wal, Huub Boymans, Cor Bravenboer, Ineke Scheer, Gerard Terpstra, Ria Volder en voorzitter Jack Ambriola. 161

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 11