Hedendaagse Historische Voorvallen Januari 2006 Amana Sylvia. Zo heet het meisje dat de ambtenaar van de burgerlijke stand op 2 januari inschrijft. Daarmee is Amana Sylvia de eerste Helderse nieuwkomer in 2006. Esmeralda en Gilbert Hekking zijn haar trotse ouders. Het oude jaar 2005 trakteert Den Helder nog op een 'tikkie' na als bekend wordt dat Vlissingen over het vorige jaar meer zonuren noteerde dan Den Helder: 1910 uur voor de Zeeuwse stad, terwijl de marinestad er 1863 telde. Een dompertje, want Nieuwediep heeft een reputatie op te houden van nationaal kampioen zonuren. Nog een paar cijfers: het reddingmuseum Dorus Rijkers trok in 2005 een 12 duizend bezoekers minder dan in 2004: 43 om 55 duizend. Het Marinemuseum mocht zich in 2005 verheugen in iets meer dan 80 duizend bezoekers, een lichte stijging. Het nautisch attractiepark Cape Holland trok een teleurstellende 50 duizend bezoekers tegen 60 duizend in 2004. Op een drukbezochte nieuwjaarsreceptie van de gemeente roept waarnemend burgemeester Geke Faber het echtpaar Charla en Jan van Tetering uit tot Jutter van het Jaar 2005. De echtelieden ontvangen het jutterbeeld en de bijbehorende oorkonde omdat zij al 55 jaar lang de drijvende kracht zijn achter de jeugdoperette De Lentebloemen. Er waren tien kandidaten voor de jutterprijs en iets meer dan duizend Heldernaren brachten een stem uit. De Helderse Ondernemers Vereniging (HOV) verkiest haar oud-voorzitter Henk Petter tot Ondernemer van het Jaar 2005. De internist W. Meijer zegt het Gemini Ziekenhuis na dertig jaar vaarwel. Een uniek protest ontrolt zich op donderdag 12 januari in de raadszaal van het stadhuis. De muziekverenigingen Kunstzin, Winnubst, het Stedelijk en Accordeonola geven letterlijk lucht aan hun afkeer van een ontwerpcultuurnota. Deze zou de beeldende kunst voortrekken ten koste van de amateurmuziek. De nota haalt het niet en wethouder 12 januari 2006. Niet-alledaags plaatje van protesterende muziekverenigingen in de Helderse raadzaal aan de Bijlweg. Het welluiden de protest was gericht tegen de ontwerp-cultuurnota. 112

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 34