op de 'ij'? Oorspronkelijk werd de naam op zijn Limburgs en zonder puntjes geschreven. Maar toen een voorvader zich eenmaal in het noorden van het land had gevestigd, werden ambtshalve puntjes op de y geplaatst. De familie legde zich erbij neer, maar de bedrijfsnaam is nog altijd Nypels. November 2004 Tennisclub Topspin bestaat 25 jaar, op 5 november om precies te zijn. De vereniging viert haar verjaardag al in de zomer van 2004, onder meer met een speciale training door de tennisgrootheden Jacco Eltingh en Paul Haarhuis. Ook een speciaal boek geeft het jubileum glans. Het is samengesteld door Mare Petter en Jan Krijgsman. Topspin vindt zijn oorsprong in de Willemsoord Sport- en Ontspanningsvereniging (WSOV), de personeelsvereniging van de vroegere Rijkswerf, nu het Marinebedrijf. De tennisclub is gevestigd aan het Schapedijkje vlak bij Fort Erfprins. Het jubileumboek bevat een schat aan fotomateriaal dat voor een aanzienlijk deel is opgedoken uit de beeldcollectie van de Helderse Historische Vereniging. November 2004 Het nieuwe adviesorgaan Antilliaans Beraad lanceert een plan om de situatie van de Antilliaanse gemeenschap in Den Helder te verbeteren. Velen van deze bevolkingsgroep leven in deplorabele omstandigheden en hebben weinig kans op werk. Het plan van het beraad komt er op neer vijfhonderd Antillianen aan een betaalde baan te helpen. Het wordt gezien als een middel de negatieve spiraal van werkloosheid, uitzichtloosheid, onaangepast gedrag en criminaliteit te doorbreken. November 2004 De Koninklijke Nederlandse Reddingmaatschappij, de KNRM, bestaat 180 jaar. Station Den Helder staat bij deze mijlpaal stil met een ontvangst van donateurs, de zogeheten redders aan de wal. Onder hen donateurs die de KNRM al tientallen jaren een warm hart toe dragen en die daarvoor gehuldigd worden. Reddingboot Dorus Rijkers komt in 2004 een kleine veertig maal in actie. De meeste acties betreffen assistentie aan pleziervaartuigjes in moeilijkheden. In 2003 is zesenveertig maal uitgevaren. November 2004 In een hal van de vroegere Bewapeningswerkplaatsen opent Zephyros een productielijn voor rotorbladen ofwel wieken voor windmolens. Den Helder is een stad met historisch veel wind, wat perspectief biedt om er in de nabije toekomst meer werk(gelegenheid) van te maken. Zo wil windmolenverenging de Eendragt een windpark met een twintigtal turbines ontwikkelen voor de kust bij Falga. Ook voor de offshore is Den Helder sinds jaar en Meer kaderuimte voor de offshore aan de Buitenhaven. 82

Levend Verleden - Den Helder | 2005 | | pagina 24