Van het Bestuur Succesvolle avond geeft vertrouwen voor de toekomst Ter afronding van de discussie over de veranderingen binnen de HHV werd op 5 februari jl. een bij eenkomst belegd met een enthou siaste groep vrijwilligers. De op komst was fantastisch. Meer dan 30 leden hadden op onze uitnodi ging gereageerd. Als discussiestuk lag er een con ceptnotitie van het bestuur. In deze notitie werd op hoofdlijnen aange geven hoe de vereniging er op kor te termijn uit zou moeten zien. Het resultaat van deze zeer ge slaagde avond kan in het kort wor den samengevat: Er komt een kleiner Dagelijks Be stuur van 5 personen. Dit bestuur vergadert iedere maand. Er komt een Hoofd Bestuur dat ge vormd wordt door het DB en alle voorzitters c.q. vertegenwoordigers van de diverse werkgroepen en commissies. Het HB vergadert 1 keer in de zes weken. De besluitvorming vindt plaats in het HB op basis van adviezen die door het DB ingebracht worden. Alle werkgroepen/ commissies die daarvoor in aanmerking komen krijgen een eigen budget ter be schikking. Er zal op korte termijn een toetsing plaatsvinden van de statuten. Als daaruit blijkt dat een statuten wijziging noodzakelijk is dan zal dat aan de ledenvergadering wor den voorgelegd. Per direct zal verder inhoud aan deze vernieuwing worden gegeven, zoals de benoeming van de bestu ren. De leden kunnen dan in goed overleg direct beginnen met het op pakken van diverse werkzaamhe den. De werkgroepen: Werkgroep Levend Verleden. Redactiecommissie: J.T. Bremer, G. Hakkenes, R. Schendelaar, W. Thijssen, M.R.M. Spetter en R. Cla- essen. Werkgroep diapresentaties, lezin gen, (foto) tentoonstellingen en boekenbeheer (historische reeks): J. Krijgsman, J. van Koningsbrug- gen, J.Smit, C. Schol, D. Post, J. Sweep, P.J. Sijpestijn, W. Kalkman, C. Seegers, P. Postmus, A. Jagel, en E. Teerenstra. Werkgroep Maranathakerk: M. Noot, D. Michels, R. van Beek hoven, J. Dop. Deze werkgroep is nog niet compleet. Uitbreiding is wenselijk. Werkgroep 'Deelname Gemeente lijke Monumentencommissie': R. Schendelaar, J. Sweep, H. Nieu- wenhuizen Werkgroep Leeskamer (overleg met de gemeente inzake nieuwe archiefruimte): de heer Lasschuijt en een vertegenwoordiging vanuit het bestuur. Werkgroep Beheer/ onderhoud ap paratuur/ software/ archiefsys teem/ digitaliseren enz. J. Siebeling, S. Geelen, P.Lap, J. van der Wal, P. Zeeman Werkgroep Behoud Begraafplaats en Grafmonumenten: A. Boon, J. Bremer, R. Mulder, W. Snoerwang, J. Dop Werkgroep Evenementen, o.a. 15 jarig bestaan: J. Krijgsman, S. Schol, W. Kalk man, D. Post, J. Sweep Beoordelingscommissie: A. Boon, J. Smit, M.R.M. Spetter, A. van Beusekom, G. Geestman, de heer Seegers en mevrouw L. Seegers De heer R. Mulder heeft zich be schikbaar gesteld voor de inspectie en het onderhoud van de fotocolla ges. Nu begint het echter pas. De werk groepen kunnen aan de slag. Er staat ons veel te doen dit jaar. Ik hoop dat deze avond het startsein is geweest van een nieuwe periode van onze vereniging. Het is de moeite meer dan waard. Jan Dop voorzitter 62

Levend Verleden - Den Helder | 2003 | | pagina 2