Hedendaagse Historische Voorvallen (HHV) Speciaal bijeengejut voor onze leden buiten Den Helder Het bekende Helderse bedrijf voor woninginrichting en stoffering KLERCQ, heeft na 96 jaar Den Helder verlaten om zich bij de ves tiging in Alkmaar te voegen. De Nieuwediepers spraken vroeger van Klerco, omdat in de altijd in hoofdletters geschreven naam de Q als O werd gelezen. De Helderse vereniging 'Toon kunst' en schaakclub 'MSC' vier den onlangs hun 100-jarig bestaan. Als terechte waardering ontvingen zij uit handen van de burgemeester de zilveren legpenning van de ge meente Den Helder. Op 29 november 2002 is in de Nieuwe Marinehaven het stan daardfregat Hr. Ms. 'Jan van Bra- kel' door de Koninklijke Marine in een zeer stijlvolle en punctueel uit gevoerde ceremonie overgedragen aan de Griekse marine. Het keeg daarbij de naam 'Kanaris'. Het ge heel werd muzikaal omlijst door de Marinierskapel. Ik stond er bij en keek er naar. Voor de nieuwe Helderse woonwijk Duinpark, reeds genoemd in deze rubriek in de laatstverschenen 'Le vend Verleden', is op 4 december de eerste paal geslagen. Het belooft een bijzondere woonwijk te wor den. De maquette is te bezichtigen in het informatiecentrum aan de ingang van het postkantoor aan de Middenweg. In de laatste maanden van het oude jaar is het uit 1969 daterende be jaardenhuis 'De Golfstroom' in Nieuw-Den Helder verlaten en zijn de bewoners verhuisd naar het nieuwe woon- en zorgcentrum, met dezelfde naam, aan de Waterke- ringsweg in de wijk De Schooten. De Naam van Dorus Rijkers blijft leven in onze stad. Op 15 november ontving het Dorus Rijkersmuseum van de heer T.Vader het gouden zakhorloge dat de Duitse keizer Wilhelm aan de bekende redder had geschonken als waardering voor het redden - in vier zware tochten - van 25 schipbreukelingen van de Duitse bark 'Renown' in de cember 1887. Een waardevolle en Winkelpand van Klercq, Spoorstraat. 88

Levend Verleden - Den Helder | 2003 | | pagina 28