37 Een laatste (niet-maritieme) vraag over het gedicht Hr. Ms. 'Nobo' die ik had, waren de woorden 't Draai orgel speelde op de kade Tm Walking Home with Angeline'. Ze passen feil loos in de cadans van het gedicht van Terpstra, maar ik vroeg mij af of het liedje ook echt had bestaan en dat bleek inderdaad zo te zijn. Walking Home with Angeline is een song die toegeschreven wordt aan de destijds vooral in Engeland zeer populaire Billy Williams (1878- 1915), bekend als de 'Man in the Velvet Suit' die behalve fluwelen kledij ook een fluwelen stem gehad moet hebben. Er zijn CD's van zijn werk verschenen, waarbij, onder vermelding van een couplet, Walking Home with Angeline Every evening I am seen, Walking Home with Angeline, She's the girl I idolise, And she has such dreamy eyes, And I'mjust happy as I can be, When I'm in her company, And the world seems gay, When I'm walking home with Angeline. Het wordt veel later ook genoemd op naam van George Gershwin (1898-1937), maar die was pas ne gen jaar toen er in 1907 al een (nog steeds bestaande) plaatopname van Billy Williams was verschenen. Ik herinner mij dat ook in mijn jeugd het draaiorgel op de kade speelde bij het bevoorraden van de schepen, al weet ik niet meer of het was met Walking Home with Angeline. Daar zal ik nog te jong voor zijn geweest, denk ik. Aansluitend op de inleiding in de dichtbundel 53 N.B., nog een en kel woord over de notaris en dich ter Kruisinga/Terpstra, gentleman in hart en nieren, die een bijzon dere man moet zijn geweest. Als protest tegen de Duitse bezetting weigerde hij - het was zijn eerste verzetsdaad - na de capitulatie in mei 1940 de Engelse vlag van zijn huis in Vriezenveen binnen te ha len! Dat was natuurlijk echt sme ken om moeilijkheden en die kreeg hij ook prompt want hij werd (vermoedelijk niet voor lang) in de gevangenis van Münster op gesloten. Zoals in 530 N.B. beschre ven, was zijn huis in Vriezenveen tijdens de oorlogsjaren een cen trum van illegaliteit. Tot slot hoop ik dat de Helderse Historische Vereniging zo af en toe een Helders gedicht van Christiaan Terpstra in "Levend Verleden" zal opnemen en hopelijk zal daar dan ook bij zijn: Dijkstraat 30. Billy Williams. Harry van Loo, Rijswijk

Levend Verleden - Den Helder | 2002 | | pagina 5