Hedendaagse Historische Voorvallen 58 Speciaal bijeengejut voor onze leden buiten Den Helder Tarsisius School-Nicolaas School. R.H.B.S. Het gebouw van de in 1985 door pastoor Hoek in gebruik gestelde voormalige Nicolaas- en Tarcissius- school, later gefuseerd tot Oogh- duijneschool, aan de Haringvliet- weg is gesloopt. De school moet wijken voor de nieuwbouw van een duinpark, dat zich zal uitstrekken tussen Marsdiepstraat, Jan Verfail- leweg, Waddenzeestraat en Zand- kreekweg. Eveneens viel onder de slopersha mer de voormalige r.h.b.s. aan de Timorlaan 45 en de daarbij beho rende conciërgewoning. Bij de in voering van de mammoetwet in 1968 werd de hbs, gebouwd in 1954, een dependance van scholen gemeenschap "Nieuwediep", later nog als gebouw nr. 1. Het in de westelijke gevel aanwezige kunst werk, getiteld "De jeugd vliegt uit" zal gespaard blijven en elders wor den herplaatst. Het is opvallend dat de beide hiervoor genoemde gebou wen, de leeftijd van ruim 40 jaren hebben overschreden. Niet direct gebruikelijk in onze stad. Dan wat opwekkende berichten: In het afgelopen jaar zijn zo'n zes tien woningen in de Jansenstraat door de bewoners zelf gerenoveerd naar de oorspronkelijke vorm en bouwwijze. Dat deel van de straat is een plaatje geworden! De gemeentelijke renovatieprijs 2001 is op de open monumenten dag dit jaar toegekend aan de eige naren/bewoners van het pand Loodsgracht 13. Het is weer een schitterend huis geworden, maar de belendende percelen mogen er ook zijn. In september j.1 heeft in onze stad de z8ste International Maritime Confederation een congres gehou den. Uit zeven landen waren verte genwoordigers van oud-marine- mensen aanwezig. Een vlaggenpa- rade en een herdenking bij het mo- niment "Voor hen die vielen" op de "Vijfsprong" waren onderdeel van het programma en werden muzi kaal ondersteund door de tamboers en pijpers van het korps mariniers. Wim Kalkman.

Levend Verleden - Den Helder | 2002 | | pagina 26