Het interieurmeubilair Ontmoetingsruimte en doopvont Bij het betreden van de kerk komt men in een ontmoetingsruimte. De overgang van de ontmoetingsruim te naar de gebedsruimte wordt ge symboliseerd door de doopvont. Immers we treden binnen in de kerk door de doop. In de gebeds ruimte zijn stoelen geplaatst in de vorm van een ovaal, zodat de bezoe kers beter bij de dienst betrokken zijn. De stoelen zijn in goed overleg met de interieurcommissie speciaal voor onze kerk ontwikkeld. Podium met altaar en ambo (preek stoel Op een podium zijn respectievelijk het altaar, de Tafel en de ambo (plaats van verkondiging, preek stoel) geplaatst. Rond dit podium zijn eveneens stoelen geplaatst. Op deze wijze wordt het mogelijk om meer samen kerk te zijn. Een ge meenschap dus, niet meer tegen over de Tafel, maar rond de Tafel. Verder is de ambo zodanig op het podium gesitueerd, dat de spreker zich tot iedereen kan richten. Tabernakel Het tabernakel is geplaatst op een paar mooie zuilen onder het schil derij van de kruisiging (een historisch werk uit 1948 van de Helderse schilder Lambert Si- mon). De wijze van plaatsing van doop vont, altaar en tabernakel in een rechte lijn geven als het ware een eenheid aan. Voorplein De wens om de hoofdingang daad werkelijk ingang te doen zijn voor iedereen, dus ook voor parochianen die moeilijk ter been zijn of rol stoelgebonden, was uitgangspunt voor het ontwerp van het plein. Ui teraard werd zoveel mogelijk ge bruik gemaakt van de aanwezige zgn. 'IJsselmeersteentjes' die ook wel 'Boerengeeltjes' genoemd wor den. Besluit Op 16 februari 2000 werd door het parochiebestuur een bouwcommis sie benoemd met de opdracht om het kerkgebouw te restaureren en te vernieuwen voor de komende eeuw. Gebleken is dat een bouwkundige restauratie zeer noodzakelijk was. Door de restauratie was ook een to tale en ingrijpende renovatie van het interieur mogelijk. Naaste alle professionals waren ook veel vrijwilligers uit de parochie bij het werk betrokken. Ook hun inzet was van wezenlijk belang om alles tot een goed einde te kunnen bren gen. Op zaterdag 28 september 2002 werd het resultaat in aanwezigheid van allen die er in de afgelopen ja ren aan gewerkt hebben overgedra gen aan het parochiebestuur. Op zondag 29 september werd het kerkgebouw met een plechtige vie ring weer in gebruik genomen. Na afloop daarvan was er nog een zeer druk bezocht open huis. Een voor Helderse begrippen bij zonder monument is in ere her steld. Parochie H. Maria, Sterre der Zee (P.A.Th. Rieswijk, voorzitter van de bouwcommissie) interieur van de kerk. 54

Levend Verleden - Den Helder | 2002 | | pagina 22