In de vergaderingen van 1926 tot en met 1929 wordt vooral het prijsvissen op karper behandeld, want dit is toch wel de belang rijkste activiteit van de club. Men ging dan met schuitjes de polder in om te vissen op de Gouw of het Delft. Ook komt een paar keer het punt contributieverhoging aan de orde. De leden vinden dit niet nodig en het zou nog vele jaren duren voor dit omhoog ging. In de vergadering van 30 juli 1928 ver sloeg A. Büster Jan Obee met één stem in de strijd om het penningmeesterschap. In deze periode rommelde het flink in het be stuur; er bedanken mensen en na enkele stemmingen wordt G. Visser de nieuwe secretaris. Rond deze tijd verschijnt ook een ook een andere persoon ten tonele: de heer Jb Muller. We zullen nog veel van hem horen. In mei 1930 komt een belangrijk punt aan de orde: meer samenwerking tussen sport- en beroepsvissers. Dit was toen water en vuur en is het nog steeds - hoe wel een stuk gemoedelijker - een actueel onderwerp. Beroepsvisser Piet Bankersen uit West-Graftdijk houdt een toespraak en er is gelegenheid tot discussie. Deze ontbrandt, en de sfeer is verre van gemoe delijk. Een vraag uit de vergadering:'waar zijn al die karpers gebleven die je vroeger zo makkelijk ving?' Het antwoord van de heer Bankersen:'die worden meegenomen door vissers uit Amsterdam, om ze aan de kippen te voeren'. Zo werden er over en weer beledigingen geplaatst, zaken afge kamd en werd de kans op samenwerking verkleind. De beroepsvissers vroegen om subsidie voor pootvis, om in het najaar jonge karper uit te zetten. Met twintig stemmen vóór wordt de subsidie verleend, hoeveel echter zal in de volgende verga dering bepaald worden. De voorzitter fe liciteert de heer Bankersen met 'zijn over winning'. Een jaar later, In 1931, stellen de beroepsvissers voor dat twee leden van De Hengelaar hun jaarvergadering bij kunnen wonen, als twee beroepsvissers op de jaar vergadering van de visclub mogen komen. Dit voorstel werd verworpen met vijftien Pootvis uitzetten in 1937Helemaal rechts voorzitter J. Schouten. 165

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 9