i§tf§ï, is helaas niet te achterhalen. Wel weet ik dat Jan Schouten in 1911 de eerste voor zitter was, en hij deze functie tot 1955 zou blijven bekleden. De agenda voor deze vergadering bevat dezelfde punten die je ook nu nog steeds tegenkomt: notulen van de vorige vergade ring, ingekomen stukken, bestuursverkie zing, waar en wanneer wordt de volgende viswedstrijd gehouden en hoe de pun tentelling is. Uit deze allereerste notulen valt op te maken dat De Hengelaar lid was van de Algemene Hengelaarsbond, AHB. De contributie bedroeg toen twintig cent en dit bedrag werd iedere maand door de penningmeester/bode opgehaald. Voor dit werk ontving de bode, in 1916 de heer C. Bobbeldijk, een bodeloon van 10 procent van de opgehaalde contributie. In datzelfde jaar zijn er vier ledenverga deringen en opvallend is dat secretaris J. van Petten, na zijn verkiezing in febru ari, er in september al weer mee stopt. Hij wordt opgevolgd wordt door F. Rijkes die drie stemmen meer kreeg dan P. Hoek. In deze beginjaren was er nog geen vast wedstrijdrooster, maar werd er met grote regelmaat een vergadering gehouden waarin dit werd geregeld. Hierin werden de datum, het soort wedstrijd - dus karper of baars - en de plek waar gevist ging wor den, vastgesteld. Het was in deze tijd dat ook het punt van een eigen vaandel aan de orde kwam, maar na het bestuderen van de notulen kwam ik tot de conclusie dat een eigen vaandel van De Hengelaar er nooit is gekomen. Kennisgeving van vergunningplicht in Rijper 'vischwater' omstreeks 1920. In 1917 wordt met algemene stemmen besloten uit de AHB te stappen, en on danks dat men niet vermeldt waarom, zal dit waarschijnlijk een centenkwes tie zijn geweest. In 1918 is het inleggeld voor een wedstrijd vijfentwintig cent en wordt er tien gulden per wedstrijd uit de kas gehaald voor prijzen. Deze prijzen zo wordt bepaald, moeten voor de helft uit hengelsportartikelen bestaan en voor de andere helft uit huishoudelijke artikelen. Besloten wordt ook om de bode een in signe te geven dat hij op zijn borst moet dragen als hij de contributie komt innen. De vergaderingen worden bij toerbeurt bij de diverse kasteleins gehouden en ik weet niet beter dan dat dit nog zo is. Er worden echter namen genoemd waarvan de loca tie heden ten dage moeilijk of niet meer te achterhalen valt. Waar zat bijvoorbeeld het lokaal van de weduwe Dil? Of dat van Cornelis Man? En waar zat het café van de gebroeders Timmer? Omdat er achter de naam van D. van Leeuwen, die tevens lid was, Beemster vermeld staat, weet ik dat dit het café aan de Klaterbuurt was. In 1919 staat er een wedstrijd gepland voor 1 juni, maar het gras stond hoog en was I Exploitatie Vischwater pisü-i DE RIJP. 163 er kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat vergunningen voor het HENGELEN in het RIJPER VISCHWATER verkrijgbaar zijn gesteld bij diverse ingezetenen Dagvergunningen a f 0,50 per stuk Weekvergunningen af 1,50 Maandvergunningen a f 2,50 Seizoenvergunningen a f 5, Deze vergunningen worden op naam uitgege ven en moeten, uitgezonderd de dagvergunningen, voorzien zijn van een portret van den houder, van welke bepaling ingezetenen van DE RIJP zijn vrijgesteld.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 7