DE DIGITALE HOEK Of we het nu willen of niet, maar computers en Internet gaan een steeds grotere rol spelen in ons dagelijks leven. Vooral de wat oudere lezer vindt zich 'te oud voor dat nieu werwetse gedoe'of heeft niet eens een computer. Als dat het geval is, dan kunt u deze rubriek met een gerust hart terzijde leggen. Maar staat u hier wel positief tegenover dan willen wij van de Kroniek u graag een beetje op weg helpen. Dus heeft u wèl een com puter èn toegang tot het internet, dan staan hieronder enkele links om op interessante websites te komen. Een paar voorbeelden: Voormalig Rijper en domineeszoon Hans Keuning heeft twee filmpjes op Youtube ge plaatst. Op het eerste filmpje loopt zijn zoontje door het De Rijp van i960. Het tweede filmpje is uit 1936 en laat de botenhelling van Aldert Pllkes zien, achter Rechtestraat 2. Om ze te zien gaat u 'op internet'(b.v. via Google.) Typ in Youtube. In het zoekvenster van youtube typt u: De Rijp 1936. Voor het andere filmpje typt u: De Rijp 1960. Sinds enkele jaren is er een website actief met de naam: Vertel het maar in De Rijp Wilt u oude foto's zien van Graft en De Rijp, dan kunt u uw hart hier ophalen: www.vertelhetmaarinderijp.nl *Twee prachtige luchtfoto's van Schermerhorn en de nabijgelegen molens op www.flightservices.nl/schmh.htm Op de homepagina zijn meer dorpen in de omgeving te bekijken. *Nogmaals naar youtube. Als u Wilhelminagemaal intypt, krijgt u een filmpje te zien over dit gemaal halverwege de dijk van Grootschermer naar Schermerhorn. Er is ook een filmpje over het gemaal Juliana. Volgende keer meer nieuws. Onder meer over de gedigitaliseerde Kroniek, de vernieuw de website van de Oudheidkundige vereniging en de een website waar vele prentbrief kaarten op zijn te vinden van o.a. Graft, West-en Oost-Graftdijk, en vele ander plaatsen in Nederland. De redactie 161

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 5