Van de voorzitter, Als eerste wil ik u attenderen op onze ten- Na een geslaagde museumnacht in okto- toonstelling 'Doopsgezind, mijn passie'. ber stonden er in november allerlei activi- Deze tentoonstelling omvat drie tentoon- teiten op het programma, stellingen en een wandelroute, het Men- Zo was er een tweedehands boeken- nopad, in De Rijp. markt waarbij Pieter Floore eveneens al In het Museum de tentoonstellingen uw vragen kon beantwoorden over uw 'Doopsgezind mijn passie'en'De verbin- archeologische vondsten, dende kracht van quilts'. In het Walhuis van In december zitten wij in de route van de Stichting Jan Boon de tentoonstelling het Midwinterfeest en hopen wij weer 'Doperse Diaspora'. Verbonden door het veel bezoekers te ontvangen en zullen wij Mennopad, dat de exposities aan elkaar ook een belangrijke delegatie uit Alkmaar koppelt en u ook langs een aantal kenmer- ontvangen, kende Doopsgezinde gebouwen leidt. Tot en met 30 december kunt u dat nog En u heeft het nieuws al wel gehoord: 2013 zien wordt een spannend jaar met als hoogte- Mijn voorstel is trouwens om het Men- punt de komst van de Koninklijke Familie nopad, mede gelet op het rijke Doopsge- op 30 april. zinde verleden van De Rijp, als een vaste Flet betekent nu al veel aandacht in de wandelroute te bestempelen. media. Op 10 november hadden wij onze jaarlijkse Dit gaat ons zeker in 2013 helpen om meer bijeenkomst met al onze vrijwilligers. bezoekers te krijgen en om ons museum 's Middags met een bezoek aan het mu- nog meer op de kaart te zetten, seum De Speeltoren in Monnickendam en aansluitend 's avonds een gezamenlijke Nu met Sint Nicolaas en Kerstmis voor de maaltijd. Deze maaltijd was dit keer in de deur: denk aan onze museumwinkel met Doopgezinde Vermaning, omdat in het zijn uitgebreide assortiment boeken en Museum de tentoonstellingzaal bezet is andere cadeauartikelen, met de expositie 'Doopsgezind, mijn pas- Een mooie gelegenheid om uw Sint Ni- sie'. colaas of uw kerstcadeaus te kopen!! Dit als dank voor een ieders inzet in het afgelopen jaar, in het Grafter raadhuis, In ieder geval hoop ik u binnenkort in ons voor de Maria Lijntje en in het Museum. museum te zien! Met een terugblik op het huidige seizoen AldertPilkes en een doorkijkje naar het nieuwe seizoen. 207 Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis"

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 51