Dit nummer en het volgende In dit nummer een groot artikel van Jan Eggers. In de vorige Kroniek praatte hij u bij over het wel en wee van voetbalclub D.R.E.O., deze keer beschrijft hij hoe het Viscollege 'De Hengelaar'verging in de afgelopen 100 jaar. Verder veel nieuwe rubrieken. Zo treft u op pagina 141 de rubriek: Uyt Den Ouden Doosch aan, waarin elk kwartaal een bijzondere of zeldzame foto/prentbriefkaart wordt afgedrukt. Deze keer het Oosteinde van Schermerhorn. Ook nieuw zijn de rubrieken: Toen en Nu en De Gevel. In deze laatste wordt het wel en wee van slagerij Van der Heide uit de doeken gedaan door Eric Berkhout. De jaarlijkse najaarsexcursie ging dit jaar naar Vaassen en Zwolle en de animo voor dit gebeuren was bijzonder groot. Maar liefst 62 leden hebben hieraan deelgenomen. Een verslag van Fred Hoek op pagina 130. Eind oktober was de najaarslezing in de Noordeinder vermaning. Aan het woord was de heer Ger Ernsting van de POM (Pomologische Vereniging Noord-Holland), die zich inzet voor het behoud van fruitrassen. Voor een ieder die verhinderd was... ook hier zat Fred Hoek klaar met pen en papier. Zijn relaas op pagina 146. En last, but not least een onverwachtse bijdrage uit Oterleek, over het 100-jarige jubi leum van toneelvereniging Kunst naar Kracht. Tenslotte wens ik u namens het bestuur en de redactie plezierige kerstdagen en een gezond 2013. Weyert de Boer Dringend verzoek!!! In dit nummer treft u een acceptgirokaart aan voor de betaling van uw lid maatschap voor het jaar 2013. De recente BTW-verhoging zal dit komende jaar nog geen invloed hebben op de eerder vastgestelde contributie van 11 euro. Namens onze strenge, doch rechtvaardige penningmeester Bertha van der Steen vragen wij u met klem de lidmaatschapsgelden voor het einde van het jaar te voldoen. Dan kan Bertha met een schone lei het nieuwe jaar in zonder tijd te verspillen aan het innen van achterstallige contributie. 160

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 4