UYT DEN OUDEN DOOSCH Wat zien we? Hoewel niet direct als zodanig herkenbaar, zien we rechts de boerderij van Hein Konijn, met de twee houten deuren die naar de stal leidde. De voorgevel heeft heden ten dage geen deur meer, deze is verhuisd naar de steeg. Ernaast de pastorie van de Rooms katholieke kerk, die voor die tijd Café De Vergulde Valk herbergde. Na het openen van een nieuwe kerk aan de Oosterweidestraat werd het pand verbouwd en in tweeën gedeeld. Aan de ene kant kwam kapsalon Tilly en aan de andere kant begon Aad Jonk een snackbar/café. De vogelnaam werd in ere hersteld, alleen was het beest deze keer niet verguld. Nog niet zo heel lang geleden gesloopt en daar voor in de plaats zijn enkele nieuwbouwwoningen verrezen. Geheel links de boerderij van Stokman. Ook dit is verleden tijd en hiervoor in de plaats kwam er een bakkerswinkel, uitgevoerd met de zeer herkenbare kantelengevel. Op de foto stond naast Stokman, enkele meters terugwijkend van de rooilijn (dus daarom niet zichtbaar), het gebouw van de rk-kerk. Dit werd eerst gebruikt als patronaatsgebouw, later als jeugdhonk en weer later als kleuterschool. Het pand was in twee delen. Rond 1958 werd het andere gedeelte gebruikt als stal en werden de kolen van de kerk er bewaard. De fotodienst von de Oudheidkundige vereniging verblijdde de redactie van De Kroniek met een mooie prentbriefkaart van Schermerhorn. Om precies te zijn: het Oosteinde van Schermerhorn. De foto is gemaakt door J.M. Schalekamp. Vermoedelijk eind jaren twintig, begin jaren dertig. De kaart is er een uit de collectie van elektricien Cor Hartog, die jarenlang een winkel annex werk plaats had aan het Westeinde.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 45