(J foj) O <X> RAADHUISBERICHTEN Voor u ligt al weer de laatste Kroniek van 2012, en dit is ook meteen de eerste van de hand van de nieuwe redactie. Onder de bezielende leiding van Dick Mantel en zijn vrouw Thea is de Kroniek de afgelopen jaren uitgegroeid tot een tijdschrift van formaat. Maar zoals Dick al als kop meegaf aan de Raadhuisberichten van de vorige uitgave: 'er is een tijd van komen, en van gaan'. Vanaf deze plaats willen wij Dick en Thea nogmaals hartelijk dank zeggen voor het vele werk dat zij voor de Oudheidkundige vereniging "Het Schermereiland" en in het bijzonder voor De Kroniek hebben gedaan! Tijdens de jaarvergadering in april volgend jaar zullen wij hier zeker op terugkomen. In die zelfde Raadhuisberichten werd de nieuwe redactie door hem al min of meer voorgesteld, en aan mij als voorzitter de taak om daar nog een paar woorden aan toe te voegen. Jos Twint gaat zich bezighouden met de technische kant van de redactie. Het opmaakwerk, de vormgeving en het be werken van fotomateriaal, zijn dingen die behoren tot zijn takenpakket en ook het contact met de drukkerij verloopt via Jos. Door zijn baan als artpro operator (DTP werkzaamheden) bij Remmert Dekker is dit hem op het lijf geschreven. Jos is 45 jaar en samen met zijn vrouw en drie kinderen woonachtig in De Rijp. Hij wordt bijgestaan door Eric Berkhout. Deze heeft meer met de taaikant van het redactionele spectrum en laat het techni- Eric Berkhout en Jos Twint sche graag over aan Jos. Eric's taak is dan ook om kopij 'binnen te halen', deze te beoordelen en eventueel te stroomlijnen. Ook zal hij interviews gaan houden met mensen van de oudere generatie die nog 'een verhaal'te vertellen hebben. Eric heeft in de afgelopen jaren in de Kroniek over de Buurtjes in De Rijp gepu bliceerd. Recent zijn deze stukken gebun deld en als boek uitgegeven. Hij zal in de volgende jaarvergadering worden voorge dragen om zitting te nemen in het OHV- bestuur. Omdat het overnemen van zo'n redactie beslist geen sinecure is, zijn Jos en Eric erg blij dat Fred Hoek over hun schouder mee wil kijken. Voor de vrijkomende positie van secreta ris van het bestuur zullen dan wij Patricia de Vries voorstellen. Wellicht kent u haar al van haar ansichtkaartencollectie, die u op het Internet kunt bekijken. 159

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 3