Het priesterkoor van de Onze Lieve Vrouwe basiliek en de 'Peperbus' 1 delijk Museum aan de Melkmarkt, gehuis vest in een historisch pand en een naast gelegen, hypermoderne uitbreiding, leder kan daar het zijne van denken, of gemaks halve zeggen dat het heden en verleden op deze wijze vereend zijn. Iets verderop passeerden we Het Vrouwen huis. Een woonhuis en hofje gesticht door Aleida Greve (1670-1742) en bestemd voor bejaarde dames. Nu is er beneden een mu seum, alsof Aleida het zo heeft achterge laten. Boven is er een unieke schilderijen collectie van o.a. de zes 'penseelprinsessen' uit de 17e eeuw. In de Praubstraat staat het Domus Scolarum Vicina, de thuisbasis van het'Sint Michaëls Gilde Zwolle', een groep van 35 figuranten van de stichting levende stadsgeschiedenis. Binnen hebben we de maquette van Zwolle en een oude, houten hijskraan bewonderd. Ook waren er enkele historische kostuums te zien. In de Goudsteeg gingen we binnen in Het Langhuis. Dit pand uit 1636, liet aan de bin nenzijde nog volledig het oorspronkelijke 17e eeuwse houtskelet zien. Aanvankelijk als woonhuis heeft de bekende Zwolse familie Reesink, in de zeventigerjaren, het pand opgekocht om hun producten ten toon te stellen. Het pand heeft verschillen de verbouwingen ondergaan, welke aan de buitenzijde nog zichtbaar zijn. Het is nu in gebruik als een galerie voor moderne kunst. We eindigden de voettocht weer op het Grote Kerkplein bij de VVV, en werden daarna losgelaten in Zwolle. Om 17.00 uur was het vrije uurtje voorbij en kon de thuisreis aanvangen. Probleem loos arriveerden we om 19.00 uur weer in De Rijp, waarna nog eens de medepassa giers van Schermerhorn en Grootschermer thuis werden gebracht. Als vanouds een leerzame en gezellige dag, dankzij Michèle Tromp die het weer organiseerde. Fred Hoek Foto's Weyert de Boer 190

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 34