NAJAARSEXCURSIE VAASSEN EN ZWOLLE Zoterdag 22 september stapten in De Rijp de grootste groep deelnemers aan de excursie, in een nieuwe bus van Hellingman. Eerder waren er al enkele mensen in Schermerhorn en Grootschermer bij onze chauffeur Peter ingestapt. Het was goed weer met prachtige Hollandse luchten en af en toe een zeer licht verfrissend regenbuitje. plaats), genoten we van de koffie met ap pelgebak. MichèleTromp had geregeld dat we vóór openingstijd het kasteel in moch ten. Een ieder werd uitgerust met een elek tronisch apparaatje voor een 'audiotour'. Bij het betreden van een vertrek moest dit voor een schildje worden gehouden om naar het verhaal over de desbetreffende kamer te kunnen luisteren. Alle vertrekken waren in bewoonde sfeer ingericht met een bijzondere collectie meubelen, porse lein en schilderijen. Na het verhaal was er nog keuze uit drie detailverhalen, reuze handig, want zo kon iedereen op eigen tempo en naar eigen interesse door het kasteel wandelen. Vanaf de kelder tot de zolder kon het door water omringde kasteel, op deze wijze worden bezocht. De geschiedenis van het huidige kasteel met zijn park en bouwhuizen begon in 1543. In dat jaar liet de 65-jarige Marten van Rossem (geen voorvader van de ons bekende Amerikadeskundige Maarten van Rossem!!) hier zijn renaissancehuis bou wen op restanten van een middeleeuwse burcht (eerste vermelding 1365). Na zijn dood in 1555 bewoonden vervolgens eeu wenlang zijn verwanten, de familie Van Isendoorn, het kasteel. Ze woonden en werkten, ze bouwden en verbouwden en huwden en stierven er, en ze lieten hun sporen na in de omgeving. Terwijl het grootste deel van de adel, na de reforma- Met een volle bus van 62 personen werd koers gezet naar Vaassen. Keurig op tijd (10.00 uur) arriveerden we bij Kasteel Can- nenburch, waar we werden opgewacht door oud-Rijper dominee Van der Ende en zijn echtgenote, die ons gezelschap hiel den gedurende de koffiepauze. Binnen het koetshuis, een vroeger bouwhuis (werk- Kasteel Cannenburch 188

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 32