Toneelgroep Kunst naar Kracht van ongeveer 1920-1924 Met onder andere: J. Koning, J. Schuurman, M. Sluis, G. van Harskamp, D. de Vries, C. Stekelbos, E. Klomp, E. de Boer, A.Mammen, P. Slot en M. Vergaai. bracht: Kinderen van ons Volk, Jan Ongeluk, Vrouwe Maria en Het Chinese Landhuis. Kunst naar Kracht is een bijzondere vereni ging met 30 donateurs en een groep van 16 spelers en speelsters en er is vanaf 1971 al een eigen jeugdafdeling. Voorts kan de vereniging steeds rekenen op de steun van de gehele dorpsgemeen schap. Licht en geluid verzorgt men zelf, en met behulp van de plaatselijke aannemer worden ook de decors door de leden zelf in elkaar gezet. Een hechte vereniging dus, waar in de loop de jaren jubilea van spelers zijn gevierd van 25,40 en zelfs 50 jaar Het Jubileumfeest Tijdens de voorbereidingen stuitte men op een tegenslag. Het dorpscafé dat al ja ren als thuisbasis diende, sloot haar deu ren. Uitwijken naar een andere gemeente of locatie was geen optie: Kunst naar Kracht is Oterleek. Er werd een tussenop lossing gevonden in de vorm van de cir custent van circus Sijm. Toneelspelen in de piste in plaats van op het toneel, het is waarschijnlijk nog nooit vertoond, maar Kunst naar Kracht deed het. Vermeldens waardig is ook dat ze voor dit jubileum niet kozen voor een bestaand stuk, maar voor deze gelegenheid zelf een stuk schre ven. Dit alles laat zien wat een veelzijdige vereniging Kunst naar Kracht is. Zij kunnen dan ook met vertrouwen de toekomst te gemoet zien. Theo en Hanna Denkers 187

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 31