Toen Nu Een nieuwe rubriek. Voor elke nieuwe Kroniek bezoekt onze huisfotografe Thea Kolsteeg een locatie en speurt naar dat ene plekje op een oude foto of prentbriefkaart om te zoeken wat er al lemaal is veranderd. Deze keer reisde zij af naar Graft en belandde in de Raadhuisstraat. Op de eerste foto zien we het raadhuis met daarachter nog de kerk, hetgeen betekent dat deze prentbriefkaart van vóór 1952 is, want toen werd de kerk gesloopt. De ventende melkboer is Jan Bunschoten en de man geleund tegen de fiets is burgemeester Dalen- berg. Wat verder opvalt zijn de vele bomen en de afwezigheid van glanzend blik. Toenmalig uitgever Kaptein (uit de Rechtestraat) liet links onderin: Graft N.H. Dorpsstraat op de kaart drukken. De oplettende lezer zal zich afvragen: klopt dit wel? Moet dit geen Raadhuisstraat zijn? Het antwoord is nee. Pas na juni 1961, met de omnummering van Graft en De Rijp werd dit deel van de Dorpsstraat omgedoopt tot Raadhuisstraat. Het origineel werd aangeleverd door Patricia de Vries uit de Rijp. Heeft u suggesties? Mail de redactie. TONEELVEREENIGING KUNST NAAR KRACHT 100 jaar De redactie werd benaderd door Theo en Hanna Denkers uit Oterleek. Zij zijn al jaren lid van De Kroniek en het viel ze op dat er nooit iets over Oterleek in staat. Het ontbrak de redactie aan de tijd om alle 29 jaargangen door te spitten en te kijken of deze bewering klopt, maar dat ze er niet elk kwartaal instaat, is ontegenzeggelijk waar. Misschien komt dat omdat Oterleek (net) niet in de Schermerpolder ligt. Toch valt ze wèl on der de gemeente Schermer en dus hebben zij wel degelijk recht van spreken. De redactie roept Oterlekers met een historisch verhaal dan ook op deze in te zenden. Theo en Hanna Denkers hebben dit reeds gedaan. In het onderstaande artikel gaan zij dieper in op de Oterleker toneelvereniging Kunst naar Kracht die op 2 en 3 november jl. haar 100-ja- rige jubileum vierde. De oprichting van Kunst naar kracht. Een stukje uit De Alkmaarsche Courant van november 1962 n.a.v. 50 jaar Kunst naar Kracht waarin een interview werd gegeven door de heer P. Slot. In het najaar van 1912 liep de heer P. Slot uit Oterleek 's avonds Jacob Schuurman, grootvader van de huidige secretaresse Hanna Denkers-Schuurman, tegen het lijf. Het gesprek ging over de in het voorjaar van 1912 geliquideerde toneelvereniging 'Eensgezindheid'. Met heimwee dacht men terug aan deze vereniging met haar goede jaren. De heren Slot en Schuurman herinnerden zich de vele uitvoeringen en misten nu iets in hun leven. Het was nog al onverwacht gegaan met de liquidatie. Twee weken voor de voorjaarsuitvoering 185

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 29