juiste besluit. Helemaal als je dit afzet te gen de vele leden van nu, en de zeventig van toen. Naar aanleiding van het jaarverslag van de penningmeester komt er een discussie op gang over het hoge banksaldo, maar na de uitleg, dat dit voor o.a. het 100-ja- rig jubileum en eventuele calamiteiten is, gaat de vergadering hiermee akkoord. De aanvraag voor een trailerhelling houdt de gemoederen ook al jaren bezig en de voor zitter heeft geïnformeerd bij de gemeente. Zoals dat wel vaker gaat bij gemeentes wist men er daar geen zinnig woord over te zeggen. Vanwege het 100-jarig bestaan zal er contact opgenomen worden met het museum om te zien of er oud, interessant materiaal over De Hengelaar is. Terloops wordt opgemerkt dat Jan Eggers ook nog oude spullen en informatie heeft. Dat klopt en ik geef aan deze oude kasboeken, na dit jubileum aan het museum te schen ken. Misschien een goed idee dit ook met de oude notulenboeken te doen. S>£SJHt22fi Daarmee ben ik gekomen bij de laatste notulen en wel die van de jaarvergadering van 12 februari 2010, die net als een jaar eerder in het Rijperhuis gehouden werd. Dit keer een betere opkomst met dertig leden en ik lees dat er in 2009, vier leden, die ik alle goed gekend heb, zijn overle den: Kees van Zaanen, Juust Schipper, Cor - Tinus- de Lange en Kees Taam Op zo'n moment realiseer je je dat het leven maar kort is, en heel snel gaat. Ondergetekende houdt tijdens deze vergadering een plei dooi voor aansluiting bij de HSF Noord- West Nederland. Verstandig als ze zijn bij De Hengelaar wordt dit overgenomen en was de aansluiting per 1 januari 2011 een feit. Tom Poes treedt af om gezondheids redenen en Willem Hendriksen houdt het ook voor gezien. Voor hen in de plaats: Ro nald Koek en Dirk Prins. Mijn taak als uw reisleider zit erop. Ik heb geprobeerd u door honderd jaar historie van Viscollege De Hengelaar te loodsen. Ik heb het met veel plezier gedaan en kon zo ook nog iets terugdoen voor de club waar ik goed heb leren vissen en uiteindelijk een zeer passend beroep als hengelsportjour nalist en adviseur aan over heb gehouden. Rest mij nog te zeggen dat het 100-jarig jubileum al lang gevierd is op 20 mei 2011. Geheel in stijl in een van de'lokalen'waar in die honderd jaar regelmatig een prijsuit reiking heeft plaatsgevonden. Op dit feest mocht voorzitter Piet van Marle, uit han den van Aart Koning van sportzaken, de Koninklijke Erepenning ontvangen. Op naar het volgende jubileum, want daar is De Hengelaar ook goed in! Jan Eggers De erepenning ter ere van het ioo-jarig bestaan. Met dank aan Jan Kaptein Jz en Jos Taam 183 )QOOOO(

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 27