VISCOLLEGE "DE HENGELAAR" GRAFT - DE RIJP Na dit rumoerige jaar 1988 zijn we in 1989 aangekomen. De nieuwe penningmees ter slaat een professionele weg in en wil met een heuse begroting gaan werken. Beroepsvisser Gerard Manshanden uit Me- demblik gaat de witvisstand uitdunnen en haalt met zijn netten een dikke tien ton witvis uit het water. Dit wordt gedaan om de zogenaamde 'verbraseming' tegen te gaan. Deze vis woelt te veel in de bodem en troebel water is slecht voor de visstand. Hij merkt daarbij nog op dat dit slechts het topje van de ijsberg is. Wat opviel was het goede bestand aan karper, ook grote exemplaren boven de dertig pond en ver der veel kleine snoekbaars, maar veel min der snoek. Aan alles komt een eind, ook aan de in formatie die ik over de voorgaande vijfen zeventig jaar uit de drie handgeschreven boeken met notulen van De Hengelaar heb kunnen halen. Men gaat met de tijd mee, dus geen pen en papier meer, maar Het vernieuwde officiële logo van De Hengelaar. over op digitale kost. Een beetje jammer, want het werken vanuit de boeken was leuk om te doen, temeer vanwege de per soonlijke herkenbaarheid van een groot deel van deze honderd jaar. De overgang van handgeschreven naar DIGITAAL GEEFT PROBLEMEN Prachtig mooi die computers, maar er kan veel meer fout mee gaan dan wanneer het gewoon zwart op wit staat, (dan kan het hooguit bij het oud papier belanden). Dit blijkt maar weer eens als ik van de secreta ris alleen de notulen van de periode 1999 tot 2010 krijg. Die van 1991 tot 1998 moeten er wel zijn, verzekert hij memaar zwerven ergens in een computer of op een diskette'. In ieder geval kan hij ze me niet mailen. Een spijtig hiaat in dit verslag en ondanks dat ik daar nu niets aan heb, komen ze ho pelijk nog een keer boven water. Enkele wapenfeiten uit dit tijdvak zijn wel bekend. Zo is Piet van Marle voorzitter geworden en is De Hengelaar als een van de weinige clubs in Nederland geen lid van Sportvisserij Nederland (het vroegere NWS en OVB). Want dit overkoepelende orgaan maakte een expliciet Hengelaar lidmaatschap in feite overbodig, en dat wilde men niet. Verder blijkbaar geen schokkende gebeurtenissen in deze pe riode, want toenmalige de bestuursleden zijn er nu nog steeds (zij het misschien niet meer in functie). Vol goede moed naar het eeuwfeest toe. In januari 1999 de jaarvergadering in lunchroom 'De Walvis'. De voorzitter ver zoekt de leden 'to the point'te blijven en de hand op te steken als men een vraag wil 181

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 25