blijkbaar dun gezaaid begin jaren tachtig, want van veel vergaderingen is niets op papier gezet. Januari 1983. De voorzitter deelt mee dat in 1986 het pachtcontract met de beroepsvis sers afloopt en we stappen zullen onderne men om de visrechten van het Rijper water (eindelijk) in ons beheer te krijgen. Dit punt lokt veel reacties en discussies uit, en het ge loof in een positieve afloop is niet groot. Ik lees verder dat de procedure rond het bag geren van de Zuiddijk'in werking is'Ook schijnt er een subsidie van zeventigduizend gulden te zijn om dit vlotter te laten verlo pen, want naar het zich laat aanzien is het werk nog niet begonnen. Wel komt er een vissteiger voor invaliden. We gaan naar de jaarvergadering van ja nuari 1985. De voorzitter deelt mee dat men nog (steeds)niet begonnen is met het bag geren van de sloten langs de Zuiddijk. Re den: men neemt dit project nu mee in het totale ruilverkavelingplan. Ja, ook op dit ge bied is geduld een schone zaak! Het geschei den visrecht, aal voor het beroep en schub- vis voor de sport, komt ook aan de orde en we moeten daar nu meer aandacht aan gaan schenken in ons gebied, de Eilandspol der. Ik lees daar meer over in de notulen van 7 januari 1986, want wat in vele voorgaande jaren niet lukte, is nu per december 1985 wel geregeld. Voor de wateren van Het Lange Rond, SBB en het Rijper water geldt dat de visrechten voor het vissen op aal bij de be roepsvisser ligt, en voor de schubvis bij De Hengelaar ondergebracht zijn. Er zijn hier en daar wat kleine uitzonderingen en de sport visser mag ook op een aaltje blijven vissen. Voor de wateren van SBB en Het Lange Rond gelden gesloten tijden, voor het Rijper wa ter niet. In de vergadering is men blij met dit resultaat en het bestuur krijgt een groot en welverdiend applaus. Tijden veranderen. Voor de festiviteiten rond het 75-jarig jubileum wordt een be groting opgesteld en het totale kosten plaatje is bijna zesduizend gulden. Aange zien er veertienduizend gulden in kas zit gaan de leden akkoord met deze begro ting. Interessant in deze periode was dat SBB een overeenkomst met de bond van beroepsvissers had gesloten over het to tale visrecht in dat gebied. De Kamer van de Binnenvisserij was van mening dat ook voor dit SBB water het gesplitste visrecht diende te gelden en dat De Hengelaar voor dit SBB water een machtiging voor het vis sen op schubvis moet zien te krijgen. Als ik bedenk dat er in een ver verleden met maar veertig of vijftig leden soms wel zes keer per jaar een vergadering plaats vond, dan vind ik het een mirakel dat nu, met bijna tienmaal maal zoveel leden, slechts één jaarvergadering voldoende is. Alles gaat ook meer gestructureerd dan vroeger, en zelfs de heikele punten van destijds (puntentelling, plaats en tijdstip) staan nu gewoon in reglementen. In de notulen van begin 1988 lezen we dat we een machtiging hebben voor het SBB wa ter en dat bevalt prima. Er was grote waar dering voor het vele werk dat Cor Roele en Arie Veenman als gouden koppel verricht hebben. In een ingelaste ledenvergade ring, een halfjaar later, wordt Jos Taam be noemd tot bestuurslid en stapt Arie Veen- man plotseling op als penningmeester. De reden hiervan was dat Hoedje zich niet kon vinden in de uitslag van het vissen voor bedrijven. Daar was de Rijper IJsclub als 3e geëindigd, maar ze hadden volgens hem teveel viswater toebedeeld gekregen. Er volgde een welles nietes met de secretaris, met als gevolg dat Veenman kwaad weg liep en de volgende morgen zijn ontslag brief op de mat van de voorzitter liet plof fen. Een lijmpoging bleef zonder resultaat. 180

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 24